Wednesday, 26. February 2025.
Unsko-sanski kanton 8° C Moderate Rain
Search
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Filter by Custom Post Type
Velkaton
Melbourne
Chicago
London
[bsa_pro_ad_space id=9]

26. Februara. 2025. Region
Ostavka premijera Vučevića pred Skupštinom Srbije 4. marta

Ostavku premijera Miloša Vučevića Narodna skupština Srbije će razmatrati kao posljednju tačku dnevnog reda na sjednici 4. marta, kazala je predsjednica srbijanskog parlamenta Ana Brnabić, javlja Anadolu.

”Prvi na redu su studenti”

– Ostavka premijera će biti posljednja tačka dnevnog reda na sjednici zato što Vlada mora da brani zakone – kazala je Brnabić u utorak te dodala da će Skupština kao prvu tačku dnevnog reda razmatrati Vladin prijedlog o izmjenama Zakona o visokom obrazovanju.

Izmjene tog zakona važne su “za studente u blokadi i za predstavnike univerziteta i fakulteta i sve građane Srbije”, kazala je, jer “nažalost, mnogi ispaštaju zbog blokada”.

– Ovo će pokazati koliko je državi stalo da se sve ovo završi i nastavi akademska godina”, zaključila je predsjednica srbijanskog parlamenta.

Ona je rekla da je u prethodnom periodu pozivala i nudila proširenom rektorskom kolegijumu i ekspertskoj radnoj grupi u dva navrata da razgovaraju u Skupštini o izmjenama Zakona o visokom obrazovanju, ali da je to odbijeno.

– Odbili su i tražili s Vladom da razgovaraju. Dakle, Vlada mora da obrazloži taj zakon (o izmjenama Zakona o visokom obrazovanju) i zbog toga ostavka (premijera) će biti konstatovana na kraju te sednice – izjavila je Brnabić.

ZADNJE VIJESTI IZ Region

RTV VT ROYAL d.o.o.
Kulište 2, 77230 Velika Kladuša
Bosna i Hercegovina
T: (+387) 037 831 871
F: (+387) 037 831 872
E-mail
marketing.velkaton@gmail.com
© 2019 Royal d.o.o. Sva prava zadržana. Portal dizajnirao i razvio Cybervision