Unsko-sanski kanton 10° C Light Rain

6. Jula. 2024. Sport
Argentina dobila protivnika u polufinalu Copa Americe

Rano jutros po našem vremenu selekcije Venecuele i Kanade igrale su četvrtfinalni meč Copa Americe i na kraju su se radovali Kanađani.

Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1. Pristupilo se izvođenju penala gdje se bolje snalazi Kanada i ide dalje.

Cyle Larin u 13. minuti šutira, ali je loptu neko spasio na gol-liniji, da bi vodstvo Kanadi donio Jacob Shaffelburg.

Isti igrač prijeti u 24. minuti kada mu udarac blokira Rafael Romo, da bi tri minute kasnije zaprijetio i David.

Richie Laryea je u 31. minuti imao još jednu šansu za Kanadu, da bi se u drugom poluvremenu i Venecuela malo trznula.

Derek Cornelius je prvo u 51. minuti dobio karton zbog kojeg neće igrati u polufinalu.

Dvije minute kasnije Larin ne koristi još jednu dobru šansu, Bello prijeti na drugoj strani, da bi u 65. minuti Venecuela izjednačila.

Salomon Rondon je postigao krasan gol s distance za izjednačenje i odveo svoj tim u penale.

Imala je Kanada do kraja utakmice još tri opasna pokušaja, ali nije zabila gol.

Gledali smo šest serija penala, tri promašaja Venecuele, dva Kanade i s 4:3 na penale Kanada ide dalje. Junak je bio Kone koji je postigao posljednji gol.

Protivnik Kanade u polufinalu će 10. jula u 02:00 po našem vremenu biti selekcija Argentine.

Dvije utakmice četvrtfinala igraju se ujutro od 03:00, a sastaju se Kolumbija – Panama i Urugvaj – Brazil.