Saturday, 21. September 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Clear Sky

7. Juna. 2016. Sport
BiH savladala Crnu Goru, Prce postigao 12 golova
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je sinoć u Mostaru u prijateljskoj utakmici savladala Crnu Goru rezultatom 31:30. Izabranici Dragana Markovića vrše posljednje pripreme za baraž sa Švedskom, a sinoćnja utakmica ponudila je dva različita poluvremena.
Crnogorci su u prvom dijelu bili bolji tim i na odmor su otišli s prednošću od 16:12, da bi u nastavku naši rukometaši stigli do preokreta i pobjede. Utakmicu je obilježio Nikola Prce, koji je pružio fantastičnu partiju i postigao čak 12 pogodaka. Burić je dodao četiri, a Bečić, Panić i Karačić po tri. Sa druge strane, Grbović je predvodio Crnogorce sa šest pogodaka, dok je Vukičević dodao četiri.
Prijateljska utakmica: Bosna i Hercegovina – Crna Gora 31:30 (12:16) Bosna i Hercegovina: B.Burić, Blažević, Ovčina 1, Perić 1, Bečić 3, Zulfić, Begić, Karačić 3, Savić, Malinović, S.Burić 4, Milas, Tarabochia 1, Prce 12,J anković, Panić 3, Vranješ 2, Terzić 1, Beširević. Crna Gora: Mijatović, M.Vujović 2, Popović 3, Radović1, Lasica 2, Grbović 6, Pelidija, Ševaljević 3, Leković, Anđelić, Pejović 1, Petričević 2, Vukičević 4, B.Vujović 2, Čavor 2.