Sunday, 8. September 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Clear Sky

25. Jula. 2024. Sport
Borac pružio odličan otpor favorizovanom PAOK-u, odluka o putniku dalje pada u Banjoj Luci

Nogometaši aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine FK Borac poraženi su u drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka od grčkog PAOK-a rezultatom 3:2.

PAOK je poveo iz prve prave prilike na utakmici i to zahvaljujući stoperu Koulierakisu koji je pogodio u 17. minuti nakon asistencije Murge. Pet minuta kasnije dosuđen je nevjerovatan jedanaesterac za Borac.

Upravo je Koulierakis bio ponovo u glavnoj ulozi budući da je golmanu Kotarskom rukama izbio loptu iz naručja, a slovenski sudija David Šmajc je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne je bio Herrera koji je pogodio za izjednačenje rezultata.

Nakon gola Borca, PAOK je krenuo ofanzivnije, a to im se isplatilo u 39. minuti susreta. Taison je oduzeo loptu Kulašinu, gosti su smatrali uz prekršaj, ali takvog mišljenja nije bio sudija Šmajc. Ona je došla do Schwaaba koji je uposlio Ozdoeva, a njegov udarac je zaustavio Šiškovski da bi na odbijenu loptu natrčao Koulierakis i smjestio je iza njegovih leđa.

Nedugo poslije nova velika šansa za PAOK, ali je udarac Ozdoeva iz neposredne blizine sjajno izblokirao Carolina i spasio Banjalučane koji su u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela stigli do izjednačenja rezultata.

Vuković je ubacio s lijeve strane, a njegov ubačaj je došao do Kulašina na desnoj strani koji je matirao Kotarskog te donio veliko izjednačenje bh. prvaku i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Grčki sastav je sjajno otvorio drugo poluvrijeme i u vodstvo došao u 51. minuti susreta. Poslije ubacivanja Despodova, Šiškovski je pogrešno procijenio let lopte, ona došla do Troost-Ekonga koji je pogodio praznu mrežu za novo vodstvo PAOK-a.

Do kraja susreta nije bilo pogodaka te je PAOK slavio sa minimalnom prednošću i putnik u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka će se riješiti u revanšu u Banjoj Luci koji je na rasporedu sljedeće sedmice.