Wednesday, 18. September 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Overcast Clouds

14. Septembra. 2024. Sport
BUNDESLIGA: Dortmund pobjedom nad Heidenheimom došao do prve pozicije na tabeli

Na otvaranju trećeg kola Bundeslige, Borussia Dortmund je na domaćem terenu ugostila Heidenheim i teže od očekivanog ostvarila pobjedu rezultatom 4:2.

Do utakmice sa Heidenheimom, Dortmund je odigrao šest utakmica bez poraza, a gosti su posljednji put poraženi još u aprilu i to u ligaškom duelu protiv RB Leipziga.

Posljednji međusobni susret večerašnjih rivala igran je u februaru ove godine, a rezultat je bio nepopularnih 0:0.

Duel na Signal Iduna Parku donio je dva gola do 17. minute, prvo je nizozemski napadač Donyell Malen u 11. minuti dao vodeći gol, a šest minuta kasnije Karim Adeyemi postiže gol za 2:0. Ipak, gosti se nisu predavali, naprotiv, u 39. minuti golom Marvina Pieringera smanjuju zaostatak i nada u pozitivan ishod je ponovo zaživjela. Do kraja poluvremena, nezaustavljivi Adeyemi ponovo pogađa i to samo dvije minute nakon gola gostiju.

U drugom poluvremenu gosti golom sa bijele tačke Maximilliana Breuniga smanjuju na 3:2. Domaćin, duboko u sudijskoj nadoknadi golom iskusnog Emre Cana sa bijele tačke dolazi do četvrtog gola i pobjede rezultatom 4:2.

Pobjedom, barem do sutrašnjih duela Dortmund je stigao na prvo mjesto Bundeslige, a Heidenheim je uprkos prvom ovosezonskom porazu ostao na drugoj poziciji.

Bundesliga, 3. kolo
Borussia Dortmund – Heidenheim 4:2 (D. Mallen 11’, K. Adeyemi 17’, 41’, E. Can pen. 90'+3’ / M. Pieringer 39’, M. Breunig pen. 74’)