Monday, 23. September 2024.
Unsko-sanski kanton 11° C Overcast Clouds

24. Septembra. 2014. Sport, Vijesti
Četiri gola fantastičnog Ronalda protiv Elchea

Real Madrid porazio je na svom terenu Elche sa 5:1 u 5. kolu španske Primere, samo tri dana nakon što je Deportivu iz La Corune utrpao osam golova. Opet je briljirao Cristiano Ronaldo zabivši čak četiri gola, stigavši do ukupno 9 golova u četiri prvenstvene utakmice ove sezone.Protiv Elchea se činilo kako slijedi još jedan šok kada je Albacar u 15. minuti iz penala zabio za vodstvo gostiju 0:1.

Samo pet minuta kasnije Gareth Bale na asistenciju Jamesa Rodrigueza pogađa za 1:1, a u 27. minuti Cristiano Ronaldo je iz novog penala  preokrenuo na 2:1 za “kraljevski klub”. Pet minuta kasnije zabio i za 3:1 i Madrid je odahnuo.

U 80. minuti rezervista Pašalić oštrim prekršajem skrivio je novi kazneni udarac, a Ronaldo je s bijele točke stigao do hat-tricka, drugog u samo četiri dana!

Ronaldo nije stao na tome. U sudačkoj nadokadi Ronaldo je pobjegao protivničkoj obrani, Bale ga je poslužio, a Portugalac sa desetak metara lako pogodio za 5:1 i svoja četiri gola.