Wednesday, 24. April 2024.
Unsko-sanski kanton 5° C Light Rain

14. Jula. 2017. Sport
Drugo pretkolo Evropske lige: Aberdeen-Široki 1:1, Željezničar-AIK 0:0

Fudbaleri Željezničara i AIK-a večeras su odigrali bez golova (0:0) u prvom susretu drugog pretkola Evropske lige na stadionu Grabavica.

Cijeli meč protekao je u borbenoj igri na sredini terena i odbrani, ali sa tek nekoliko prilika.

Prvi dio utakmice nije ponudio dopadljivu igru, bez izrazitih šansi s obje strane.

Gosti su u 12. minuti pogodili prečku gola Željezničara, nakon što je Johan Blomberg sa strane centrirao, ali lopta pogađa okvir gola sarajevskog tima.

Željezničar je bio agresivniji rival, a tek je ozbiljniju priliku uspio stvoriti u 38. minuti, kada Asim Zec nakon dobrog prodora šutira, no njegov udarac brani golman gostiju.

U drugom poluvremenu nešto brža i konkretnija igra oba tima.

U 50. minuti AIK postiže pogodak preko Eeroa Markkanena, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Željezničar je devet minuta poslije imao dobru priliku kada je Goran Zakarić ušao u kazneni prostor s desne strane. Međutim njegov centaršut je odbijen u korner.

Nedugo potom, sjajnu su šansu imali gosti u 62. minuti, kada Jesper Nyholm šutira glavom iz neposredne blizine gola Vedrana Kjosevskog, ali lopta odlazi pored stative.

Do kraja susreta obje ekipe su pokušavale nešto više uraditi, ali rezultat se nije mijenjao.

Revanš meč dva tima igra se za sedam dana u Štokholmu.

U prvom susretu drugog pretkola Evropske lige Aberdeen i Široki Brijeg odigrali su 1:1.

Domaći fudbaleri poveli su preko Ryana Christija u 17. minuta, a konačnih 1:1 postavio je Stipo Marković fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 69. minuti susreta.

Osvajači Kupa BiH odigrali su odličnu utakmicu i na kraju zasluženo odlaze neporaženi s gostovanja u Škotskoj.