Saturday, 20. April 2024.
Unsko-sanski kanton 14° C Light Rain

28. Marta. 2015. Sport, Vijesti
Engleska deklasirala Litvaniju,u Podgorici prekinuta utakmica između Crne Gore i Rusije

Nogometaši Engleske su sinoć deklasirali ekipu Litvaniju sa čak 4:0, u utakmici petog kola grupe E kvalifikacija za EURO.Golijadu Engleza otvorio je Rooney pogotkom u 6. minuti, da bi na 2:0 povisio Welbeck u 45.

Englezi su na pogadak u nastavku čekali do 58. minute kada za 3:0 pogađa Sterling. Konačan rezultat 4:0 postavio je Kane u 73. minuti.

Slovenci su se večeras “iživljavali” nad ekipom San Marina, zabivši im čak šest komada (6:0).

Španija je u grupi C savladala Ukrajinu sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Morata u 28. minuti.

Švedska je sa dva gola Ibrahimovića ostvarila pobjedu na gostovanju kod Moldavije.

Kvalifikaciona utakmica za EURO 2016. između Crne Gore i Rusije prekinuta je u 67. minuti kod rezultata 0:0 nakon velikih incidenata. Prvo je na samom početku bila je prekinuta na oko pola sata pošto je gostujući golman Igor Akinfejev pogođen bakljom u glavu.Ruski čuvar mreže odmah je pao na zemlju te je odmah prevezen je u Klinički centar Crne Gore i nalazi se u svjesnom stanju. Mediji javljaju da je pretrpio potres mozga i da mu je izgorio dio kose.

Nakon incidenta igrači su ubrzo napustili teren, a u međuvremenu došlo je i do koškanja između navijača Crne Gore i Rusije na južnoj tribini.

Nakon 30-ak minuta meč je nastavljen. Ipak novi prekid desio se u 67. minuti kada je jedan od ruskih reprezentativaca prijavio da je pogođen sa tribina. Ovaj put došlo je do koškanja i među igračima. Delegat utakmice ovaj put je odlučio da mečneće biti nastavljen.

U 66. minuti crnogorski golman Poleksić odbranio je penal Širokovu.

Meč kvalifikacija za EURO 2016. godine imao je lošu uvertiru jer je dva sata prije početka došlo do navijačkih neredau centru grada.

Protivnik BiH u sljedećoj prijateljskoj utakmici, ekipa Austrije, je večeras ostvarila pobjedu na gostovanju kod Lihtenštajna od čak 0:5.

GRUPA C: Makedonija – Bjelorusija 1:2 (Trajkovski 9 – Kalachev 44, Kornilenko 68), Slovačka – Luksemburg 3:0 (Nemec 10, Weiss 21, Pekarik 30), Španija – Ukrajina 1:0 (Morata 28).

GRUPA E: Engleska – Litvanija 4:0 (Rooney 7, Welbeck 45, Sterling 58, Kane 73), Slovenija – San Marino 6:0 (J. Iličić 10, Kampl 49, Struna 50, Novaković 52, Lazarevič 73, B. Iličić 88), Švicarska – Estonija 3:0 (Schaer 17, Xhaka 27, Seferović 80).

GRUPA G: Lihtenštajn – Austrija 0:5 (Harnik 14, Janko 16, Alaba 59, Junuzović 74, Arnautović 90), Moldova – Švedska 0:2 (Ibrahimović 46, 84pen), Crna Gora – Rusija 0:0.( prekid )