Wednesday, 24. April 2024.
Unsko-sanski kanton 7° C Overcast Clouds

23. Januara. 2018. Sport
EP rukomet 2018: Francuska bolja Srbije, Šveđani bez problema protiv Bjelorusije

U susretu 3. kola Grupe 1 drugog kruga Evropskog prvenstva, rukometaši Francuske u Zagrebu su očekivano pobijedili Srbiju rezultatom 39:30 (19:12), čime su, praktično, osigurali plasman u polufinale.

Srbija je držala priključak do 20. minute prvog poluvremena, a onda je posustala i Francuzi su otišli na odmor sa sedam golova prednosti (19:12). U nastavku susreta, to je bilo rutinsko odrađivanje posla od strane svjetskih prvaka.

Najbolji strijelci kod Francuske bili su Luka Karabatić koji, uglavnom, igra samo odbranu, te Raphael Caucheteux, koji rijetko dobija priliku da zaigra. Obojica su zabili po sedam golova.

U redovima Srbije, Nemanja Zelenović je postigao sedam, a Petar Nenadić šest pogodaka.

Kolo prije kraja drugog kruga Francuska ima maksimalnih osam bodova i pobjede protiv Norveške (32:31) i Švedske (23:17).

U srijedu će u zadnjem kolu igrati protiv Hrvatske. Jedini krug u kojem Francuska može biti sa još dvije reprezentacije sa istim brojem bodova je onaj sa Švedskom i Hrvatskom, ali tada bi Francuzi morali izgubiti od Hrvatske sa devet ili više golova razlike.

U drugom susretu ove grupe rukometaši Švedske slavili su bez ikakvih problema protiv Bjelorusije 29:20 i tako nastavili sa dobrim igrama na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Konačan rezultat bio je 29:20.

Od prvog minuta susreta Šveđani su preuzeli vodstvo, Bjelorusi jednom izjednačili na 1:1, a ostatak utakmice u potpunosti je pripao favorizovanoj ekipi.

Već na poluvremenu Šveđani su došli do pet poena prednosti, a u jednom trenutku ona je bila i dvocifrena. Na kraju završeno je rezultatom 29:20.

Po četiri pogotka za pobjednički tim postigli su Wanne i Lagergren, dok su isti učinak u redovima Bjelorusije imali Kulesh i Karalek.