Thursday, 28. March 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Overcast Clouds

30. Septembra. 2016. Sport
Evropa liga: Prva pobjeda Junajteda, Zenit i Roma ubjedljivi u drugom kolu

Fudbaleri Mančester junajteda zabilježili su prvu pobjedu u Evropa ligi ove sezone, pošto su na svom terenu pobijedili ukrajinsku Zoriju sa 1:0, u drugom kolu takmičenja.

Fenerbahče je u derbiju kola pobijedio Fejenord sa 1:0. Najubjedljiviji trijumf u drugom kolu zabilježio je Zenit Sankt Petersburg nad AZ Alkmarom, 5:0. Roma je na svom terenu bila ubjedljiva protiv Astre 4:0, dok je Genk bez problema pobijedio Sasuolo 3:1. Ostale utakmice završene su sa malim brojem golova.

Junajted je kontrolisao utakmicu, ali nije imao previše šansi protiv ukrajinskog autsajdera. “Djavoli” su u prvom poluvremenu imali tri dobre prilike, a u drugom nijednu ako se ne računa lijep gol Zlatana Ibrahimovića glavom.

Zorija je prije toga mogla da povede, ali je golman Junajteda Serhio Romero sjajno odbranio šut Paulinja.

Junajted je u prvom kolu izgubio od Fejenorda 1:0, tako da je na prvom mjestu u grupi sada Fenerbahče, koji je kod kuće pobijedio holandsku ekipu 1:0, poslije remija sa Zorijom 1:1 u prvom kolu.

Utakmica u Istanbulu bila je ujednačena, ali je Fenerbahče imao više šansi i slavio je golom Emanuela Emenikea u 18. minutu.

Zenit je u prvom kolu u gostima pobijedio Makabi sa 4:3, a sinoć je priredio još jednu “golijadu”, pošto je pobijedio Alkmar 5:0. Ruska ekipa dala je četiri gola u drugom poluvremenu, dok je holandska dva puta tresla mrežu domaćina, ali golovi nisu priznati zbog ofsajda.

Zenit ima šest bodova i prvi je u grupi, ispred Dundalka, koji je kod kuće pobijedio Makabi 1:0 i tako osvojio četvrti bod.

U ostalim utakmicama Atletik Bilbao je kod kuće pobijedio Rapid, tako da sada, poslije pobjede Genka nad Sasuolom, sva četiri tima u Grupi F imaju po tri boda.

Austrija i Viktorija Plzenj igrali su 0:0, tako da sada austrijska ekipa ima tri boda, jedan manje od vodeće Rome, a češka dva. Astra je bez bodova.

Kiparski APOEL pobijedio je u gostima šampiona Grčke Olimpijakos 1:0 i tako ostao jedini tim sa obje pobjede u grupi, pošto su Astana i Jang Bojs igrali neriješeno.

Sent Etjen je na svom terenu osvojio prvi bod, pošto je Nolan Ru postigao gol u četvrtom minutu nadoknade i tako donio svom timu 1:1 protiv Anderlehta.