Naravno, kao i na ostalim golf terenima tu će biti uposlenici koji se vozaju terenima sa hranom i pićem. S obzirom na to da su golf tereni ogromni i da je nemoguće zadovoljiti zahtjeve svih članova, neki članovi počeli su se žaliti na uslugu ističući kako nekada na dostavu moraju čekati duže od sat vremena. Golf teren u Sjevernoj Dakoti smatra da je rješenje njihovih problema dostava dronom.
“Bez obzira na to gdje se nalazite trebali biste dobiti ono što želite u roku od nekoliko minuta. Zašto čekati?”, rekao je izvršni direktor FlyTrexa Yariv Bash za CNN.Iako je ovaj način dostave još uvijek u testnoj fazi, kompanija FlyTrex koja pruža logistiku vjeruje u njen uspjeh. Prošle godine su na Islandu pokrenuli sličan biznis i već su imali više od stotinu uspješnih dostava.
Naravno, kada je riječ o ovakvom tipu dostave postoje i određene poteškoće. Naime, dostave dronom u SAD-u ostat će rijetkost jer je prema zakonima u SAD-u zabranjeno letjeti dronom iznad ljudi. Osim toga, nije dozvoljeno da dron bude upravljan automatski bez nadzora ljudi.
U isto vrijeme, golf tereni su pregledni i na njima se nalazi mali broj ljudi što omogućava letenje bez ugrožavanja sigurnosti igrača. Zbog toga mnogi smatraju da su golf tereni idealno mjesto za početak ovakvog biznisa.
No, mišljenja su podijeljena. Dok jedni jedva čekaju dostave hrane i pića dronom, drugi su skeptični i misle da je to propala investicija. Direktor parka je uvjeren da će ovakav način dostave hrane biti veliki uspjeh te da će na golf terene privući nove zaljubljenike u ovaj sport.