Thursday, 18. April 2024.
Unsko-sanski kanton 4° C Overcast Clouds

18. Februara. 2018. Sport
Hirscher uvjerljivo i do zlata u veleslalomu

Najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je i drugo zlatno odličje na Zimskim olimpijskim igrama u Pyeongchangu nakon što je s uvjerljivom prednošću pobijedio u veleslalomu ispred Norvežanina Henrika Kristoffersena i Francuza Alexisa Pinturaulta.

Srebrno odličje u veleslalomu osvojio je Norvežanin Henrik Kristoffersen, koji je najboljim vremenom u drugoj vožnji do srebra stigao nakon 10. mjesta na prvoj stazi, na kojoj je za Hirscherom zaostao za sekundu i 31 stotinku.

Francuz Alexis Pinturault bio je drugi nakon prve vožnje, ali se na kraju morao zadovoljiti brončanom medaljom, a od drugoplasiranog Kristoffersena dijelile su ga samo četiri stotinke. Četvrti je bio Slovenac Žan Kranjec sa 1,73 sekunde zaostatka za Hirscherom. Za broncu su mu nedostajale 42 stotinke.