Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Light Rain

13. Novembra. 2017. Sport
Hrvatska i Švicarska izborile plasman na Svjetsko prvenstvo
Podsjećamo, Hrvatska je u prvom meču slavila protiv Grčke na Maksimiru rezultatom 4:1, a pogotke za Vatrene postigli su Modrić, Kalinić, Perišić i Kramarić, dok je jedini pogodak za Grčku postigo Sokratis.

Meč u Pireju tokom svih 90 minuta bio je onakav kakav je selektor Hrvatske Zlatko Dalić zamislio prije utakmice. Grci su bili daleko od gola Subašića, a jedinu priliku u prvom poluvremenu imali su kada je Sokratis s vrha kaznenog prostora šutirao pored gola.

S druge strane, Hrvatska je svoje prilike čekala iz kontranapada, a najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su nakon udarca Ivana Perišića kada je lopta pogodila stativu.

Do kraja meča Grčka je imala nekoliko poluprilika ali nije bilo pogodaka, te je i drugi uzvratni meč baraža za Svjetsko prvenstvo završen bez pogodaka. U prvoj utakmici dana Švicarska i Sjeverna Irska odigrali su također meč bez pogodaka. Zahvaljujući pobjedin od 1:0 iz prvog susreta, Švicarska je na Svjetskom prvenstvu.