Saturday, 29. June 2024.
Unsko-sanski kanton 28° C Clear Sky

25. Juna. 2024. Sport
Italija šokirala Hrvatsku u 98. minuti i dovela je na korak do ispadanja sa Eura

Nogometna reprezentacija Italije je u šokantnoj utakmici u Leipzigu remizirala sa Hrvatskom, bilo je 1:1 te je izbacila sa Eura, a presudio je gol u 98. minuti susreta.

Italija je bila bolja u prvom dijelu, ali to nije uspjela krunisati golom za vodstvo pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

U nastavku su Hrvati krenuli znatno bolje pa su u 53. minuti susreta dobili i jedanaesterac i to nakon što je Frattesi igrao rukom nakon udarca Kramarića.

Ipak, Donnarumma je zaustavio udarac Luke Modrića sa bijele tačke, ali je 30 sekundi kasnije Hrvatska ipak povela. Nakon neiskorištenog penala, lopta je došla do Budimira čiji je udarac odbranio Donnarumma, ali je na odbijenu loptu natrčao Modrić i doveo Hrvatsku u vodstvo.

Do kraja utakmice je Italija napadala i stigla do izjednačenja u 98. minuti susreta, a u strijelce se upisao Zaccagni koji je postigao eurogol i tako izbacio Hrvatsku sa Eura.

Druga utakmica ove grupe nam je donijela pobjedu Španije, koja je u ovom susretu igrala sa rezervnim sastavom, protiv Albanije, bilo je 1:0 pa je tako Crvena furija osigurala plasman u nokaut fazu s prve pozicije.

Strijelac jedinog gola za Crvenu furiju je bio Ferran Torres koji je u 13. minuti susreta pogodio nakon asistencije Danija Olma.