Sunday, 20. October 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Broken Clouds

19. Oktobra. 2024. Sport
Kakva drama u Saudijskoj Arabiji: Penali u posljednjim minutama na obje strane, Ronaldo nepogrješiv

Velika drama odlučena pogotkom u sedmoj minuti nadoknade drugog poluvremena, a strijelac pogotka bio je Cristiano Ronaldo!Al Nassr je u utakmici sedmog kola saudijske Premier lige slavio pobjedu protiv Al Shababa sa 2:1.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali je zato nastavak susreta nadoknadio sva događanja.

Al Nassr je poveo u 69. minuti utakmicep reko Aymerica Laportea koji je pogodio nakon kornera za 1:0.Velika drama desila se u samom finišu susreta.

Prvo je u 83. minuti utakmice Sadio Mane pogodio, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U 90. minuti utakmice Al Hassan je zatresao vlastitu mrežu, te se činilo da će Al Shabab ipak uspjeti doći do boda.

Ipak, u sedmoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena sviran je jedanaesterac za Al Nassr.

Loptu je uzeo, ko drugi nego, Cristiano Ronaldo koji je ponovo bio “hladan kao druga strana jastuka” i pogodio za 2:1.https://streamable.com/o/o0txk9

Međutim, drama tu nije završila!

Igrala se 12. minuta sudijske nadoknade kada je Simakan zaradio drugi žuti karton, te je skrivio jedanaesterac.

Odgovornost je preuzeo Hamdallah, ali je ispostavilo se to kao pogrešna odluka. Hamdallah je promašio penal u 13. minuti sudijske nadoknade.

Na kraju Al Nassr je uspio da slavi veliku i važnu pobjedu i tako dođe do nova tri boda.

Nakon sedam kola Al Nassr je drugi na tabeli sa 17 bodova, dok je Al Shabab na četvrtoj poziciji sa 12 osvojenih bodova.

Na prvoj poziciji je Al Hilal sa 21 bodom iz sedam utakmica, što znači da oni znaju isključivo samo za pobjede.