Thursday, 28. March 2024.
Unsko-sanski kanton 14° C Light Rain

23. Juna. 2017. Sport
Kup konfederacija: Susreti Njemačka-Čile i Kamerun-Australija odigrani neriješeno

Fudbalske reprezentacije Njemačke i Čilea odigrale su sinoć u Kazanju neriješeno 1:1 u utakmici drugog kola Grupe B Kupa konfederacija. Istim rezultatom završen je i susret Kameruna i Australije u Sankt Peterburgu. Utakmice grupe A na programu su sutra. Susrete Kupa konfederacija možete pratiti u direktnom prenosu na BHT1.

Čile je poveo u šestom minutu golom Aleksisa Sančesa, a na asistenciju Artura Vidala. Sančesu je ovo bio 38 gol u nacionalnom dresu pa je tako postao najbolji strelac Čilea u istoriji.

Šampion svijeta je izjednačio u 41. minutu, a strijelac je bio Lars Štidl.

Fudbaleri Kameruna i Australije takođe su odigrali neriješeno 1:1 na stadionu u Sankt Peterburgu.
Andre-Frank Zambo Angisa je donio prednost Kamerunu u sudijskoj nadoknadi u prvom poluvremenu, a Australija je izjadnačila golom Marka Miligana u 60. minutu iz jedanaesterca.

Reprezentacije Čilea i Njemačke sada imaju po četiri boda, dok Australija i Kamerun imaju po jedan.

U posljednjem kolu Grupe B sastaće se Njemačka i Kamerun, odnosno Australija i Čile.