Friday, 29. March 2024.
Unsko-sanski kanton 10° C Scattered Clouds

24. Februara. 2018. Sport
Ledecka postala prva žena s osvojenim zlatnim olimpijskim medaljama u dva različita sporta
Pobjeda 22-godišnje Ledecke u superveleslalomu bila je veliko iznenađenje, jedno od najvećih na Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu, dok je njena pobjeda u snowboardu bila očekivana.

Drugo mjesto iza Čehinje zauzela je Selina Joerg iz Njemačke koja je u finalu bila sporija za 0,46 sekundi.

Bronzu u snowboardu osvojila je Ramona Theresia Hofmeister koja također dolazi iz Njemačke.

Ledecka je tek peti sportista s osvojenim zlatnim medaljama u dva različita sprota na jednim Olimpijskim igrama

Njen uspjeh kao i cijela priča koju je ispisala u PyeongChangu zauzet će posebno mjesto u historiji, jer je Ledecka za zlato u utrci u superveleslalomu posudila skije kako bi se takmičila.