Monday, 23. September 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Scattered Clouds

2. Oktobra. 2014. Sport, Vijesti
Liga prvaka: Atletico slavio protiv Juventusa, prve pobjede Arsenala i Bayera

Nogometaši Atletico Madrida su u derbi susretu drugog kola A-grupe Lige prvaka na svom stadionu pobijedili Juventus s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Arda Turan u 75. minuti.

U drugoj utakmici u grupi Malmo je pobijedio Olympiakos sa 2:0 te nakon dva kola sve ekipe imaju po tri boda.

Arsenal je došao do prve pobjede u D-grupi nakon što je u Londonu pobijedio Galatasaray sa 4:1. Junak domaćeg tima bio je trostruki strijelac Danny Welbeck (22., 30., 52.). Jedan gol za Arsenal postigao je i Alexis Sanchez (43.), dok je pogodak za turski tim postigao Burak Yilmaz (63.-penal).

U drugom meču u grupi Borussia Dortmund je u gostima pobijedila Anderlecht s 3:0 i izvojila se na čelu tabele s maksimalnim učinkom. Golove su postigli Ciro Immobile (3.) i Adrian Ramos (69., 79.).

Basel je golom Marca Strellera u 52. minuti slavio protiv Liverpoola sa 1:0 u drugom kolu B-grupe, dok je Real Madrid u gostima pobijedio Ludogorets Razgrad sa 2:1. Domaći su poveli golom Marcelinha u 6. minuti. Izjednačio je Cristiano Ronaldo u 25. minuti iz penala, a pobjedu španskom timu donio je Karim Benzema u 77. minuti.

Bayer Leverkusen je došao do prve pobjede savladavši Benficu s 3:1. Strijelci za njemački tim bili su Stefan Kiessling (25.), Heung-Min Son (34.) i Hakan Calhanoglu (64.-penal), dok je jedini gol za Benficu postigao Eduardo Salvio (62.).

Reprezentativac BiH Emir Spahić odigrao je cijeli meč za Bayer.

U prvom meču u C-grupi Zenit St. Petersburg i Monaco odigrali su meč bez golova.