Tuesday, 23. April 2024.
Unsko-sanski kanton 5° C Overcast Clouds

4. Maja. 2014. Sport, Vijesti
Manchester City sve bliže tituli, dva gola Edina Džeke

Manchester City pobijedio je večeras Everton na gostovanju rezultatom 2:3 i izbio na prvo mjesto Premijer lige.  City sada ima isti broj bodova kao drugoplasirani Liverpool, ali znatno bolju gol razliku. Everton je večeras poveo golom Rossa Barkleya u 11 minuti, ali je u 22 minuti izjednačio Sergio Aguero. Pobjedu Citiyu je donio Edin Džeko golovima u 43. i 48. minuti. Romelu Lukaku je smanjilo prednost Citija u 65. minutu na centaršut Leightona Bainesa. Everton je do kraja meča napadao, ali nije opasnije ugrozio gol Citya. Manchester City do kraja prvenstva dočekuje kod kuće u utorak 6. maja Hull i potom u posljednjem kolu u nedjelju 11. maja West Ham. Drugoplasirani Liverpool u ponedeljak 5. maja igra u gostima s Crystal Palaceom i u nedjelju dočekuje Newcastle. Everton je večerašnjim porazom ostao bez šansi za plasman u Ligu šamipona pošto ima četiri boda manje i utakmicu više od četvoroplasiranog Arsenala.