Friday, 18. October 2024.
Unsko-sanski kanton 10° C Light Rain

18. Jula. 2024. Sport
Nakon izvođenja penala Borac savladao Egnatiju i obezbijedio utakmicu protiv PAOK-a

Egnatia i FK Borac Banja Luka odigrali su utakmicu u prvom kolu Konferencijske lige, a utakmica je završena 2:1 u korist Egnaite, pa se moralo pristupiti prudžetcima, a zatim i penalima, a na kraju pobjedu je ostvarila ekipa Borca.

Na startu utakmice Borac je imao kontrolu sa loptom, imali su veći posjed, te su pokušavali da zaprijete golu gostiju. Prilika nije bilo na obje strane do gola koji je desio u 16. minuti kada je Ibrahimoglu nakon jedne akcije pogodio za vodstvo aktuelnog prvaka Albanije.

Prvi udarac na gol gostiju uputio je Hrelja koji je šutirao sa distance, ali ravno u golmana Egnatie. U 26. minuti Egnatia je imala šansu iz kornera lopte je prošla malo pored gola. Uslijedio je jedan mirni dio igre u kojem se igralo jako oprezno na sredini terena.

Jovo Lukić je u 30. minuti primio jednu dugu loptu, te iskoristio nepažanju gostujućih igrača, te tako nakon jednog odbijanca uspio da savlada golomana Egnatie i svom timu donese izjednačenje. Tim iz Albanije je imao još jednu sjajnu priliku u 40. minuti Ilyev je sjajno šutirao, ali defanzivci Bora su to otklonili.

Doukou nije iskoristio sjajnu situaciju za Egnatiu pucao je glavom nakon kornera, ali jako neprecizno i ta lopta nakon toga pored gola Borca. Ovo je bila i posljednja prilika u prvom oluvremenu te je ostalo 1:1 nako prvih 45. minuta

Drugo poluvrijeme je počelo napadom Egnatie, koji nije napravio velike probleme timu iz Banja Luke. U 60. minuti Egnaija je imala novu priliku, ali ,opta odlazi preko gola. U daljem toku utakmice nije bilo prilika, Lukić je u 80. minuti imao sjajnu šansu. Egnatia je to kaznila u 82. tako što je postigla gol, a strijelac gola je bio Doukoua.

Više nije bilo prilika dobrih do kraja utakmice, te zbog toga je utakmica otišla na produžetke.

Kroz cijeli prvi produžetak nismo imali velike prilike, te nismo mogli vidjeti nešto puno od igre, utakmica je prekidana, te je to i obilježilo produžetak, u drugom produžetku najbolju priliku je imao Kulašin lopta je otišla preko gola, a više šansi nije bilo, Borac je imao loptu u posjedu, a neuspješno su pokušavali fudbaleri Egnatie da dođu do gola preko kontri.

Nakon penala ekipa Borac je sa 4:1 savladao Egntiju.