Saturday, 20. April 2024.
Unsko-sanski kanton 3° C Broken Clouds

24. Novembra. 2015. Sport, Vijesti
NBA: Golden State do pobjede i rekorda

Golden State Warriors su sinoć sa 118-105 pobijedili Denver Nuggetse i to im je 15 pobjeda u nizu zahvaljujući kojoj su se izjednačili s Washington Capitolsima i Houston Rocketsima u najboljem početku sezone.

Klay Thompson je zabio 21 koš. Stephen Curry koji se odmarao cijelu zadnju četvrtinu zabio je 19 koševa i to mu je prvi put ove sezone da zabio manje od 20. Washintgon Capitolsi su u sezoni 1948./49. i Houston Rocketsi 1993./94 su imali takav početak sezone s 15 pobjeda i ni jednim porazom, a Golden State rekord može srušiti u utorak kada kod kuće igra protiv Los Angeles Lakersa.Warriorsi su sinoć pogodili 15 trica iz 29 pokušaja i imali su 35 asistencija. Thompson je pogodio tricu nešto više od dvije minute do kraja druge četvrtine i Golden State nakon toga ni jednom, nije gubio. Najbolji strijelac Denvera bio je Darrell Arthur sa 21 pogotkom.

Toronto Raptorsi su zaustavili Blakea Griffina i Chrisa Paula i pobijedili Los Angeles Clipperse sa 91-80. DeMar DeRozan je za Raptorse postigao 21 pogodak, a DeMarre Carroll 21 i Raptorsi su uspjeli zaustaviti Griffina i Paula koji prvih 20 minuta nisu zabili koša. Luis Scola je ubacio 20, a Kyle Lowry 13 koševa uz 10 asistencija. Raptorsi su imali šut iz igre samo 37 posto, ali su nadskakali Clipperse sa 46-42. J.J. Redick je sa 17 koševa predvodio Los Angeles (6-7), kojem je ovo treći uzastopni poraz i sedmi u devet utakmica. Griffin je utakmicu završio sa devet koševa i šest skokova. Paul je upisao 11 asistencija uz 13 koševa.

New Orleans Pelicans su sinoć bili bolji od Phoenix Sunsa sa122-116. Anthony Davis, koji je zabio 32 koša uz 19 skokova, pogodio je tricu u zadnjoj minuti za izjednačenje nakon kojeg su se Pelicansi odvojili. Davis je blokirao pokušaj trice Mirze Teletovića 22 sekunde do kraja, a lopta je pala u ruke Pelicansovom Ishu Smithu. Ryan Anderson je ubacio 29 koševa za New Orleans (3-11), Eric Gordon je pogodio pet trica i utakmicu završio sa 20 pogodaka, dok je Smith dodao 17 koševa, devet skokova i osam asistencija. Eric Bledsoe je predvodio
Phoenix sa 29 koševa, a Brandon Knight je dodao 19.
Russell Westbrook je postigao 31 pogodak uz 11 asistencija pomogavši tako Oklahoma City Thunderu da pobijedi Dallas Maverickse sa 117-114. Westbrook je pogodio dva ključna koša u zadnjih 63 sekunde. Serge Ibaka je zabio 16 koševa uz devet skokova. Deron Williams je predvodio Dallas sa 20 pogodaka, a Wesley Matthews je dodao 18.

Portland Trail Blazersi su sinoć sa 107-93 pobijedili Los Angeles Lakerse i to im je šesta uzastopna pobjeda nad tom momčadi. Damian Lillard je zabio 30 koševa za pobjedu uz 13 asistencija, dok je C.J. McCollum ubacio 19 koševa. Kod Lakersa, Kobe Bryant je zabio 18 koševa, dok je Jordan Clarkson bio najučinkovitiji sa 19 pogodaka.