Friday, 19. April 2024.
Unsko-sanski kanton 6° C Few Clouds

16. Februara. 2018. Sport
Nevjerovatni Jokić – najbrži triple-double u istoriji NBA lige!

Davno je Nikola Jokić pokazao svijetu da je košarkaški genijalac, ali u noći sa četvrtka na petak uspio je nadmašiti samog sebe. U duelu Denvera i Milwaukeeja, koji je završen pobjedom Nuggetsa rezultatom 134:123, Jokić je ispisao nove stranice historije NBA lige ostvarivši najbrži triple-double ikada.

Jokić je do njega došao za manje od 15 minuta, tačnije 14 minuta i 33 sekunde što je najbrže vrijeme za koje je neki igrač u historiji NBA lige stigao do tri dvocifrene statističke kolone. U prvom poluvremenu, Jokić je imao 16 poena uz 11 skokova i 12 asistencija, čime je postavio novi rekord.

Na kraju, Jokić je svoju partiju karijere završio sa 30 poena, 17 asistencija i 15 skokova uz impresivnu naprednu staitstiku. Iz igre je šutirao 11/14, za tri poena 3/3 a sa linije penala 5/5. Svemu tome dodao je i dvije blokade, te jednu ukradenu loptu.

Jokić je, naravno, bio prvo ime utakmice u kojoj je Denver stigao do važne pobjede u borbi za Playoff, ali nije bio najefikasniji. Antetokounmpo iz Bucksa je bio također sjajan sa 36 poena, 13 asistencija i 11 skokova, ali imao je tu nesreću da ove noći ostane u Jokićevoj sjeni.