Sunday, 8. September 2024.
Unsko-sanski kanton 16° C Clear Sky

23. Jula. 2024. Sport
Nizozemski velikan promijenio grb i nasmijao Evropu: Možete li uočiti četiri razlike?

Nizozemski velikan i nekadašnji prvak Evrope Feyenoord promijenio je grb nogometnog tima, a ova odluka nasmijala je cijelu Evropu zbog teško vidljivih razlika u odnosu na posljednji.

Klub, koji je nastao prije 116 godina, u posljednje vrijeme vraća se na staze stare slave. Ruku na srce, ne igra toliko važnu ulogu u evrpskom nogometu, ali se konačno vraća na tron u Nizozemskoj.

Nekadašnji prvak Evrope skoro 20 godina čekao je titulu prvaka svoje zemlje, a onda je 2017. i 2023. godine osvojio titule konačno. Prošle sezone osvojio je Kup Nizozemske i izborio plasman u Ligu prvaka.

Tokom ljetne pauze Feyenoord se odlučio na promjenu grba. Ništa tu ne bi bilo toliko posebno, da se u klubu nisu odlučili na teško vidljive promjene koje su nasmijale cijelu nogometnu Evropu.

Na prvi pogled, na novom grbu Feyenoorda nema ništa novo. No, klub je saopćio kako su izvedene četiri promjene, iako ih je veoma teško primijetiti.

Feyenoord je odlučio na novom grbu izvesti sljedeće stvari:

(1.) Crvena boja na grbu je posvijetljena

(2.) Slovo “F” je pomjereno više ka sredini grba

(3.) Slova koja čine “Feyenoord” su bolje raspoređena

(4.) Ukinuta je tanka “zlatna” linija koja se protezala između crvene i bijele boje kroz sredinu grba

Inače, Feyenoord je trenutno u fazi priprema za novu sezonu u nizozemskom i evropskom nogometu, a otvorit će je 4. augusta utakmicom Superkupa Nizozemske protiv PSV-a, kada ekipa može osvojiti prvi trofej u narednoj sezoni.