Saturday, 20. April 2024.
Unsko-sanski kanton 7° C Overcast Clouds

16. Februara. 2017. Sport
Novi debakl Arsenala: Bayern napunio do vrha mrežu Topnika

Fudbaleri Bayerna savladali su večeras u osmini finala Lige prvaka ekipu Arsenala s uvjerljivih 5:1. Strijelci za Bavarce bili su dva puta Alcantara te Robben, Lewandowski i Muller, dok je za Topnike pogodio Sanchez.U prvom poluvremenu dominirao je Bayern koji je imao čak 74 posto posjeda lopte u svojim nogama.

Već u 11. minuti na semaforu je stajalo 1:0 za Bavarce. Arjen Robben je primio precizan pas malo izvan šesnaesterca i sjajno postigao gol od prečku u lijeve rašlje.

Prvu veliku prijetnju Arsenal je imao nakon šuta Ozila iz slobodnjaka, ali je golman Bayerna Neuer dobro reagovao.

U 29. minuti Lewandowski je napravio oštar start u svom šesnaestercu pa je sudija Mažić morao svirati penal. Alexis Sanchez je pucao po sredini gola, ali je Neuer odbranio. Ipak, lopta se ponovo sretno odbija do Sancheza koji se spretno snalazi i postiže izjednačujući gol.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo sjajnu utakmicu s mnoštva prilika s obje strane. Dva put je Lewandowski iz dobre situacije pucao glavom, ali je lopta oba puta otišla iznad prečke. Slično je prošao i šut Hummelsa, koji je otišao pokraj stative.S druge strane, istakao se Neuer sa dvije odlične odbrane. Prvo je spasio gol Bayerna nakon udarca Xhake, a onda i situaciju jedan na jedan u kojoj se našao protiv Ozila.

Bavarci su furiozno krenuli u nastavku meča i još jednom pokazali zašto su noćna mora za ekipu iz Londona. Prvo je u 53. minutu Robert Lewandowski sjajno glavom pogodio nakon lijepog centaršuta Lahma, a onda je Poljak asistirao Thiagu Alcantari za uvjerljivih 3:1.

Nije se njemački prvak tu zaustavio. U tri minute Lewandowski, Robben i Martinez su promašili tri velike šanse. Ipak, u 63. minuti svojim drugim golom večeras Alcantara riješava pitanje pobjednika.

Golman Topnika Ospina donekle je spasio svoj tim totalnog debakla kada je veličanstveno odbranio udarac Vidala.

Ipak, pred sami kraj Muller je postigao peti gol za Bayern i postavio konačni rezultat utakmice.