Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 8° C Light Rain

15. Septembra. 2017. Sport
Odigrane utakmice prvog kola grupne faze Evropske lige

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su sinoć na Marakani neriješeno 1:1 sa bjeloruskom ekipom BATE Borisov, u prvom kolu Grupe H Evropske lige. Utakmica je prošla bez incidenata, pred 40.000 gledalaca od kojih je nekoliko desetina gostujućih navijača.

Zvezda je vodila od 54. minute golom Nemanje Radonjića, a izjednačenje i bod gostima donio je rezervista Nikolaj Signevič u 72. minuti susreta.

Zvezda je bila bolja i konstantno napadala, dok je BATE uglavnom pokušavao iz kontranapada.

Uprkos boljoj igri Zvezde u prvom poluvremenu, bolju šansu su imali gosti, kada je Mirko Ivanić pogodio prečku.

Zvezda je povela poslije devet minuta igre u drugom poluvremenu, nakon lijepe akcije u kojoj je Mičel Donald proigrao Slavoljuba Srnića, koji je oštro ubacio loptu u peterac, a na nju je natrčao Radonjić i savladao gostujućeg golmana.

Zvezda je nakon toga napadala i imala velike šanse preko Srnića i Radonjića, a BATE je ponovo pogodio prečku.

Signevič je u 72. minuti iskoristio dobar centaršut sa desne strane i savladao Milana Borjana, pošto je ostao sam u petercu.

Žal za pobjedom

Zvezdini fudbaleri su u finišu utakmice pokušavali da steknu novu prednost i pobijede, ali nisu imali većih prilika.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević zadovoljan je utakmicom protiv BATE. Ocijenio je da su njegovi fudbaleri za nijansu bili bliži pobjedi.

“Možda smo za nijansu bili bliži pobjedi. Igrati ovakve utakmice je specifično. Rekao sam igračima da moramo dati drugi gol i privesti utakmicu kraju. Ostaje žal, ali da kažemo da je rezultat 1:1 na ravne časti. Dali smo sve od sebe, idemo dalje, ima još utakmica”, rekao je Milojević novinarima poslije utakmice.

Trener BATE Aleksandar Jermakovič, također smatra da su obje ekipe igrale dobro i da i jedna i druga mogu da žale za propuštenim šansama.

“Dobro smo igrali, i Zvezda i mi. Bilo je mnogo šansi na obje strane, tako da obje ekipe mogu da žale za propuštenim prilikama”, rekao je Jermakovič i pohvalio atmosferu na stadionu. “Atmosfera je veoma lijepa, prijatno je igrati pred ovakvom publikom. Ovo je bila prava fudbalska publika i mnogo nam se dopalo”, rekao je Jermakovič.

BATE će u narednom kolu dočekati Arsenal, dok će Zvezda igrati protiv Kelna u Njemačkoj, 28. septembra.