Olimpijakos bolji od Uniteda, pobjeda Borussije u Sankt Peterburgu
26. Februar. 2014. u 9:19

Utakmica na Georgios Karaiskaki stadionu u Pireju završena je rezultatom 2:0. Olympiakos i Manchester United su ovom utakmicom odigrali svoj prvi meč osmine finala Lige prvaka.

Olympiakos je u vodstvo doveo Alejandro Dominguez na asistenciju Maniatisa u 25. minuti.Strijelac drugog gola je Joel Campbel. Pogodak je postignut u 55. minuti.

Olympiakos je ovom pobjedom osigurao veoma dobar rezultat uoči revanša na Old Traffordu. S druge strane, Manchester Unitedu će biti veoma teško da nadoknadi zaostatak i plasira se u četvrtfinale.

Utakmicu Olympiakos – Manchester United mogli ste pratiti u direktnom prijenosu na programu BHT1.

****

Fudbaleri Borusije Dortmund pobjedili su danas u gostima ekipu Zenit Petersburga sa 4:2 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Evropski vicešampion je postigao dva gola za minut na samom početku meča. Henrik Mkhitaryan doveo je Borussiju u vodstvo u četvrtom minutu, da bi Marco Reus već u petom povisio na 2:0.

Borusija je imala još jednu odličnu šansu u prvom poluvremenu, ali je nije iskoristila. Zenit je smanjio u 57. minutu golom Olega Šatova, poslije gužve u šesnaestercu i stative.

Samo četiri minuta kasnije, Robert Lewandowski je povisio na 3:1. Zenit je prišao na 3:2 u 69. minutu golom Hulka iz penala, da bi Lewandowski samo dva minuta kasnije postigao svoj drugi gol za 4:2.