Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Light Rain

21. Februara. 2018. Sport
Petarda u Minhenu, Messi pogodio za remi Barcelone u Londonu

Nogometaši Chelseaja i Barcelone sinoć su na Stamford Bridgeu odigrali neriješeno 1:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. U redovima domaćih naročito raspoložen je bio Willan, koji je u dva navrata pogodio okvir gola Barcelone, da bi iz trećeg pokušaja u 34. minuti konačno savladao Ter Stegena. Ipak, u 75. minuti Barcelona je izjednačila nakon nevjerovatnog kiksa Christensena. Iniesta je uposlio natrčalog Messija, koji postiže prvi gol engleskoj ekipi u devet do sada odigranih utakmica, te ujedno postavlja konačnih 1:1.

U drugoj utakmici, Bayern je u Minhenu deklasirao turski Besiktas, bilo je čak 5:0. Dvostruki strijelci su bili Muller i Lewandowski, a jednom je pogodio Coman. Ključni detalj utakmice dogodio se već u 16. minuti kada je gostujući stoper Vida zaradio direktan crveni karton, čime je ionako nadmoćnom Bayernu olakšao posao. Bayern se tako pridružio Man Cityu i Liverpoolu koji su visokim pobjedama u prvim utakmicama praktično osigurali prolazak u četvrtfinale.

Večeras od 20:45h se igraju i posljednja dva susreta osmine finala, a sastaju se Sevilla – Manchester United i Shakhtar – Roma.