Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 6° C Broken Clouds

1. Marta. 2015. Sport, Vijesti
Premijer liga BiH: Pobjede vodećih, Željo i Sarajevo najuvjerljiviji

U posljednjoj utakmici 16. kola BHT Premijer lige BiH Željezničar je danas u malom gradskom derbiju ugostio ekipu Olimpica. Plavi su slavili rezultatom 3:0.

Publika je na Grbavici prvi gol vidjela u 13. minuti kada je nakon odlične akcije Plavih i pogođene prečke odbijenu loptu u mrežu Olimpica poslao Kokot i doveo Željezničar u vodstvo od 1:0. Igrala se 32. minuta kada je dobru akciju Željezničara ponovo završio Kokot i povisio vodstvo Plavih na 2:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

Na otvaranju drugog poluvremena ponovo je slobodan udarac izveo Bajić. Ovog puta je bio precizan te je postigao prelijep gol sa više od 20 metara za 3:0 u korist Željezničara.

Na otvaranju drugog poluvremena ponovo je slobodan udarac izveo Bajić. Ovog puta je bio precizan te je postigao prelijep gol sa više od 20 metara za 3:0 u korist Željezničara.U nastavku utakmice je tempo igre opao, a Olimpic je u 83. minuti ostao bez stopera nakon što je Regoje dobio crveni karton. Dvije minute kasnije se u novoj prilici za gol našao Bajić, koji je ovog puta bio neprecizan.

Utakmica je završena rezultatom 3:0 u korist Željezničara.

U Subotu je odigrano sedam utakmica Premijer lige, a svi favoriti su ostvarili pobjede. Široki Brijeg je u Ugljeviku porazio bijeljnski Radnik rezultatom 2:1, dok je Sarajevo pred velikim brojem svojih navijača po dosta teškom terenu bilo bolje od Zvijezde u Gradačcu rezultatom 3:0.Radnik – Široki Brijeg 1:2

Široki Brijeg nije na najbolji način otvorio meč protiv Radnika igran na neutralnom terenu u Ugljeviku. Fudbaleri Radnika su poveli u 13. minuti golom Galešića. Do odlaska na odmoru lider je uspio preokreniti rezultat, a pogotke su postigli Wagner Santos Lago i Ivan Peko u razmaku od svega deset minuta.

Zvijezda – Sarajevo 0:3

Sarajevo je na teškom terenu stadiona Banja Ilidža u Gradačcu upisalo trijumf nad Zvijezdom rezultatom 3:0. Gosti koji su imali veliku podršku svojih navijača do pobjede su došli golovima iz prekida. Prvo je na ubačaj iz slobodnog udarca pogodio Amer Bekić, da bi kasnije nakon kornera premijerligaški prvijenac za 0:2 postigao Leon Benko. Hrvatski internacionalac je svojim drugim pogotkom u nastavku postavio konačnih 0:3.

Drina – Velež 3:1

Razočarenje prvog proljetnog kola je tim Veleža. Rođeni su pomalo neočekivano potpisali poraz u Zvorniku od Drine rezultatom 3:1. Deset minuta pred kraj prvog poluvremena gosti su poveli golom Anela Hebibovića, da bi potom za preokret domaćih pogađali Nedeljković, i Filipović.

Zrinjski – Slavija 2:0

Rutinske pobjede na domaćem terenu ostvarili su Zrinjski i Sloboda. Aktualni prvak je Pod Bijelim brijegom porazio Slaviju rezultatom 2:0. Nedim Oglečevac je u prvom poluvremenu zatresao sopstvenu mrežu, da bi konačnih 2:0 u nastavku postavio rezervista Krešimir Kordić iz jedanaesterca. Domaći tim kraj susreta dočekao je sa deset igrača pošto je sredinom drugog poluvremena isključen Ivo Zlatić.

Sloboda – Travnik 4:0

Vedrije proljeće od jeseni najavili su fudbaleri Slobode porazivši na Tušnju tim Travnika rezultatom 4:0. Izabranici Husrefa Musemića poveli su golom Almira Bekića već u četvrtoj minuti. Na 2:0 povisio je novajlija Mersudin Ahmetović u 16. minuti. Treći i četvrti pogodak za Slobodu u nastavku je postigao Muhamed Mujić.

Vitez – Čelik 1:0

Komšijski derbi Viteza i Čelika pripao je domaćem timu minimalnim rezultatom. Jedini pogodak na utakmici postigao je novajlija Marko Basara u četvrtoj minuti drugog poluvremena.

Borac – Mladost Velika Obarska 2:0
Banjalučani su u vodstvo došli sredinom prvog poluvremena, a strijelac je bio Toni Jović. Konačnih 2:0 postavio je Aleksandar Subić u nastavku utakmice.Ovim trijumfom Borac je dospio na četvrto mjesto na tabeli sa 31 bodom koliko ima i Željezničar sa jednom utakmicom manje. Mladost je i dalje fenjeraš sa svega devet bodova, pa ovom klubu bez sumnje do kraja slijedi borba za opstanak u društvu najboljih.