Friday, 19. April 2024.
Unsko-sanski kanton 8° C Few Clouds

11. Novembra. 2017. Sport
Razigrana mlada reprezentacija BiH ubjedljivo savladala Vels u gostima
Nakon uvodnih minuta u kojima nije bilo pravih šansi, prvu priliku na meču imali su izabranici Vinka Marinovića, ali su udarci Radeljića, a minutu nakon toga i Lončara završili van okvira gola. Nakon toga naša selekcija preuzela je terensku inicijativu i u 26. minuti stigla do vodstva.

Gojak je uzeo loptu na lijevoj strani, predriblao nekoliko reprezentativaca Velsa i lijepim prizemnim udarcem doveo našu selekciju u vodstvo od 1:0. Vels je ekspresno pokušao stići do poravnanja ali nisu uspjeli probiti naš defanzivni bedem te je prvih 45 minuta okončano s minimalnom prednošću BiH.

Već na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti, Amer Gojak je postigao drugi pogodak nakon što je iskoristio povratnu loptu s desne strane i jakim udarcem savladao nemoćnog golmana domaće selekcije. Vels je krenuo još ofanzivnije prema golu Trkulje, ali je i na drugoj strani sjajni Gojak propustio priliku da kompletira hat-trick.

Pitanje pobjednika riješeno je u 71. minuti kada je veznjak Zrinjskog Marijan Ćavar iskoristio grešku odbrane Velsa i postigao gol za veliko vodstvo naše reprezentacije od 3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Menalo u 77. minuti susreta nakon što je prelijepim udarcem s ivice kaznenog prostora matirao još jednom nemoćnog golmana domaće selekcije.

U drugom meču naše grupe Rumunija i Portugal odigrali su meč bez pobjednika, a rezultat na kraju meča bio je 1:1.

Nakon pet odigranih utakmica BiH se nalazi na drugom mjestu grupe 8 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2019. godine održati u Italiji sa osvojenih devet bodova, dva manje od prvoplasirane Rumunije i dva više od Švicarske, dok Portugal nakon tri odigrana meča ima četiri boda. Na prvenstvo u Italiju ide devet prvoplasiranih ekipa iz devet grupa, dok četiri najbolje drugoplasirane idu u baraž.

U sljedećem meču našu selekciju očekuje domaći susret protiv Velsa, a nakon toga gostovanje kod Lihtenštajna.