Četvrtak, Januar 11, 2018
Unsko-sanski kanton -3° C Clear
Search in comments
Izdvojeno, Sport
Rukometaši BiH slavili u Švicarskoj, u Tuzli pada odluka o putniku u baraž za Svjetsko prvenstvo 2019.
11. Januar. 2018.Izvor vijesti: klix.ba
Naša reprezentacija je odlično ušla u susret i u devetoj minuti je imala prednost rezultatom 4:2, no potom je domaća ekipa napravila seriju 3:0 i povela sa 5:4.

Potom se u narednih desetak minuta igralo gol za gol, a u 22. minuti serijom 5:1 Švicarska stiže do prednosti 11:8.

No, izabranici Bilala Šumana nisu dozvolili domaćinu da se odlijepi, te su do kraja poluvremena uspjeli izjednačiti na 12:12.

Početkom drugog poluvremena Švicarska se odvojila na plus dva (17:15), ali se 15 minuta prije kraja naša reprezentacija vratila u igru i došla do novog izjednačenja (18:18), a deset minuta prije kraja meča izabranici Bilala Šumana su stigli do plus dva (20:18), što se ispostavilo kao ključni trenutak meča.

Do kraja susreta naši reprezentativci su sačuvali prednost i zasluženo slavili, te im za plasman u baraž odgovara i remi u posljednjem kolu u Tuzli (20 sati) protiv Švicaraca.

Najbolji strijelac u našoj reprezentaciji bio je Marin Vegar sa 6 pogodaka, a pogađali su i Tarabochia (5), Vranješ (3), Toromanović (2), Terzić (2), Predragović (2), Panić (2), Ovčina (1) i Vražalić (1). Benjamin Burić je briljirao na golu sa 15 odbrana uz jedan odbranjeni sedmerac.

Lukas von Deschwanden je postigao 5 pogodaka za Švicarsku.