Wednesday, 24. April 2024.
Unsko-sanski kanton 8° C Overcast Clouds

8. Augusta. 2014. Sport, Vijesti
Sarajevo se plasiralo u play-off Evropske lige

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u play-off Evropske lige, nakon što su u revanš susretu trećeg pretkola u Atini pobijedili Atromitos sa 3:1.

Grci su pred početak meča u Atini imali prednost od 2:1. Ipak, to nije demoralisalo ekipu Dženana Ušćuplića koja je vjerovala u svoje mogućnosti i doputovala u grčku prijestonicu da pokuša napraviti veliki podvig. To se odmah vidjelo na početku utakmice, nakon što su igrači Sarajeva ofanzivno krenuli ka golu protivnika. Iako je i domaćin imao nekoliko prilika za vodstvo, predstavnik BiH je prvi došao do gola. Naime, u 24. minutu susreta pogodak za “bordo” momke postigao je Haris Duljević. Sarajevo je nakon toga pokušalo iskoristiti šok domaćeg tima, ali Grci su se uspješno odbranili do kraja poluvremena, u kojem više nije bilo većih prilika. Nastavak utakmice donio je sličan omjer snaga na terenu. Igrači Sarajeva bili su dosta ofanzivniji jer im je trebao još jedan pogodak za prolaz u naredno kolo takmičenja, a Grci su pokušavali zaprijetiti kontranapadima. Veliko slavlje navijačima Sarajeva koji su doputovali u Atinu priredio je Nemanja Bilbija pogotkom u 82. minutu susreta, ali njihovo radovanje trajalo je kratko, jer je samo dva minuta kasnije na 1:2 smanjio Tavlaridis i doveo dvomeč u rezultatski egal. Iako su gosti iz Sarajeva imali još nekoliko šansi za novi pogodak, nisu ih uspjeli iskoristiti, te je regularni dio susreta završen rezultatom 2:1 za Sarajevo. U prvom produžetku utakmice Atromitos je imao terensku inicijativu, ali izglednijih prilika za postizanje gola nije bilo. Kada je izgledalo da će produžetak završiti istim rezultatom, Bilbija je u 105. minutu postigao svoj drugi gol na utakmici za vodstvo Sarajeva od 3:1. U drugom produžetku Atromitos je morao postići dva gola za prolaz u play-off Evropske lige. Krenuli su Grci ofanzivnije ka golu Dejana Bandovića, ali fudbaleri Sarajeva su dobro branili svoj gol. Igrači Sarajeva su odlično kontrolisali igru na sredini terena i nisu dozvoljavali Atromitosu da stvori ozbiljnije prilike. Utakmica je završena rezultatom 3:1 za Sarajevo, koje je izborilo četvrtu fazu Evropske lige. Uščuplićeva ekipa uspjela je drugi put u ovoj sezoni u drugom po snazi evropskom takmičenju nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice, nakon što su isto učinili u drugom pretkolu protiv norveškog Haugesunda.