Saturday, 20. April 2024.
Unsko-sanski kanton 4° C Few Clouds

11. Augusta. 2014. Sport, Vijesti
Sarajevu pobjeda u Banjoj Luci, Širokom bod na Grbavici

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su u gostima banjalučki Borac s 3:1, u susretu 2. kola nogometne BHT Premijer lige BiH. U posljednjem susretu 2. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine Željezničar i Široki Brijeg podijelili su bodove na stadionu Grbavica. Ranije danas Radnik i Slavija igrali su 0:0.

Sarajevo je u svakom segmentu igre bilo bolji tim i zasluženo odnosi tri boda iz Banje Luke.

Iako su igrači Sarajeva u prvom poluvremenu imali dosta šansi za postizanje pogotka, prvi gol na utakmic postigao je Haris Duljević tek u 69. minutu.

Samo pet minuta kasnije na 2:0 za Sarajevo povećava Nemanja Bilbija, ali domaći se vraćaju u igru u 76. minutu pogotkom Stokića.

Samo dva minuta kasnije treći pogodak za Sarajevo postiže Ognjen Todorović i postavlja konačan rezultat utakmice.

Sarajevo je novom pobjedom preuzelo prvo mjesto na tabali PL BiH, dok se Borac nalazi na začelju s dva poraza u isto toliko utakmica.

U posljednjem susretu 2. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine Željezničar i Široki Brijeg podijelili su bodove na stadionu Grbavica.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, iako su oba tima imala dosta prilika za osvajanje punog plijena.

Prvi gol na susretu postigla je ekipa Širokog Brijega, a strijelac je u 15. minutu bio Wagner.

Željezničar do izjednačenja dolazi u 27. minutu preko Kosorića, koji se nakon ubačaja iz kornera najbolje snašao u šesnaestercu Širokog.

Do kraja utakmice oba tima su imala dobre prilike za postizanje pogotka, a najbolju šansu propustio je igrač Širokog Zakarić, koji u 80. minutu propušta izglednu priliku i šutira iznad gola.

U zadnjem minutu regularnog toka utakmice igrači Željezničara nisu iskoristili dobru šansu koja se ukazala nakon greške odbrane Širokobriježana.

Ranije danas Radnik i Slavija igrali su 0:0.