Saturday, 26. October 2024.
Unsko-sanski kanton 15° C Scattered Clouds

26. Oktobra. 2024. Sport
Shiffrin sve pokvarila u drugoj vožnji na Rettenbachu, Brignone slavi, Scheib obradovala Austrijance

Počela je nova sezona u alpskom skijanju, a prema tradiciji prva utrka sezone održana je u austrijskom Soeldenu na glečeru Rettenbach.Skijašice su danas vozile veleslalom, a do prve pobjede u sezoni stigla je isukusna italijanska skijašica Federica Brignone.

Brignone je u cilju imala vrijeme 2:16.05 nakon dvije vožnje i nakon trećeg mjesta u prvoj vožnji na kraju stigla do trijumfa.

Katastrofalnu drugu vožnju imala je Mikaela Shiffrin koja je bila vodeća nakon prve vožnje, a na kraju je završila petoplasirana u vremenu 2:17.26.Na psotolju su danas zavšrile drugoplasirana Alice Robinson sa Novog Zelanda i trećeplasirana Ausrijanka Julia Scheib koja je tako obradovala domaću publiku i Austriji nakon dužeg posta donijela podijum u veleslalomu u konkurenciji skijašica.

Senzaciju je priredila Amerikanka Katie Henisen koja je sa startnm brojem 47. stigla do četvrte pozicije i rezultata karijere.

Bodove je osvojila i mlada hrvatska skijašica Zrinka Ljutića koja je zazuzela 18. mejsto i osovjila prvih 13 bodova u sezoni.Slovenka Ana Bucik Jogan zauzela je 21. mjesto i osovjila je deset poena.

Kompletne rezultate iz Soeldena pogledajte OVDJE.

Na istoj stazi svoju prvu utrku u sezoni sutra će voziti skijaši a u pitanju je također utrka veleslaloma.