Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 7° C Light Rain

14. Januara. 2017. Sport
SP u rukometu: Hrvatska slavila protiv Saudijske Arabije, Danci sigurni protiv Argentine
U 1. kolu grupe C Svjetskog rukometnog prvenstva Hrvatska je pobijedila Saudijsku Arabiju (28:23).
Nakon poprilično tvrdih pet minuta Hrvatska je vodila sa 2:0, a do većeg vodstva stigla je u devetoj minuti kada je povela sa 5:1. Potom je uslijedio period igre kada su Saudijci bili efikasniji i vratili su se na 8:7, a kasnije i na 10:10. Ipak, na poluvremenu je Hrvatska imala prednost od jednog gola razlike (12:11).

Serijom 3:0 Hrvatska je ponovo stigla na “+4”, a u 40. minuti već je bilo “+6” pri rezultatu 20:14 što je bila najveća prednost Kauboja na utakmici. Saudijska Arabija je u jednom trenutku stigla na tri gola razlike, ali to je bilo sve i kasnije pobjeda Hrvatske nije dolazila pod znak pitanja.

Hrvatsku su predvodili Cindrić sa šest i Duvnjak sa pet golova, dok je na drugoj strani Mojtaba Alsalem upisao pet golova.

Hrvatska: Stevanović (1 odbrana), Ivić (5 odbrana), Mihić 4, Duvnjak 5, Stepančić 2, Gojun, Horvat 2, Kontrec 2, Božić Pavletić, Mandalinić, Štrlek 4, Musa 1, Jotić, Mamić 1, Šebetić 1, Cindrić 6.

Saudijska Arabija: Alsaeed (7 odbrana), Almutairi (6 odbrana), Alabbas 3, Aljanabi 4, Almohsin 2, Alhammad 1, Saeed, Alabdulali 3, Alfarhan, Mahdi Alsalem 3, Alobaidi 2, Abu Alrahi, Alabas, Alkhadrawi, Mojtaba Alsalem 5, Alzaer.

Danska je u 1. kolu grupe D savladala Argentinu rezultatom 33:22. Prvo ime aktuelnih olimpijskih prvaka bio je Mikkel Hansen sa šest golova, a odličan je bio i golman Niklas Landin sa 15 odbrana. U timu Danske samo se golmani te dva igrača Sondergaard i Damgaard nisu upisivali u strijelce.

U redovima Argentine Federico Fernander je skupio šest golova, a Juan Pablo Fernandez pet golova.

Danska: Niklas Landin (15 odbrana), Green (1 odbrana), Magnus Landin 4, Mensah 3, Mortensen 2, Noddesbo 2, Svan 5, Lindberg 4, Mollgaard 1, Sondergaard, Toft 2, Hansen 6, Olsen 2, Damgaard, Andersson 2.

Argentina: Schulz (3 odbrane), Garcia (8 odbrana), Federico Fernandez 6, Pizarro 1, Sebastian Simonet 2, Pablo Portela, Diego Simonet 2, Pablo Simonet 2, Querin, Vieyra 1, Moscariello 2, Juan Pablo Fernandez 5, Carou, Adrian Portela, Souto Cueto 1, Vainstein.