Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 5° C Scattered Clouds

29. Marta. 2015. Sport, Vijesti
TABELARNI PRIKAZ – Remi Bugarske i Italije, Holandija izvukla bod protiv Turske

Fudbaleri Bugarske i Italije odigrali su večeras u Sofiji neriješeno 2:2 u petom kolu Grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine. Italija je povela već u petom minutu, pošto je Jordan Minev nespretno reagovao ispred svog gola i poslao loptu u mreže. Bugarska se, ipak, nije uplašila te situacije i vrlo brzo je uzvratila. Ivelin Popov je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca i donio svojoj ekipi izjednačenje u 12. minutu.

Samo šest minuta kasnije domaća ekipa je potpuno preokrenula rezultat. Bugarski fudbaleri su izveli odličan kontranapad, a akciju je golom završio Ilan Mičanski za vođstvo Bugarske od 2:1.

Italija je potom preuzela kontrolu igre, imali su loptu u svom posjedu, ali nisu uspjeli da dođu do pogotka sve do 84. minuta, kada je izjednačenje i bod Italijanima donio Eder sjajnim golom sa ivice šesnaesterca.

Poslije ove utakmice Italija je ostala na drugom mjestu na tabeli Grupe H sa 11 bodova, dva manje od prvoplasirane Hrvatske, koja je ranije večeras pobijedila Norvešku sa 5:1. Norveška je treća na tabeli sa devet bodova, dok je Bugarska četvrta sa pet.

Fudbaleri Holandije nastavili su sa lošim rezultatima u kvalifikacijama za EURO, pošto su večeras na domaćem terenu odigrali neriješeno sa Turskom 1:1 u petom kolu Grupe A.

Turska je povela povela golom Buraka Jilmaza u 37. minutu, a Holandija je do izjednačenja stigla tek u 93. minutu pogotkom Veslija Snajdera.

Poslije pet odigranih kola Češka je prva na tabeli Grupe A sa 13 bodova, Island je drugi sa bodom manje, Holandija je treća sa sedam bodova, dok je Turska na četvrtom mjestu sa pet bodova.

Rezultati i tabele nakon kvalifikacionih utakmica za EURO 2016.