Tuesday, 1. October 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Scattered Clouds

1. Augusta. 2019. Sport
Tottenham osvojio Audi Cup, Real Madrid treći

Nogometaši Tottenhama pobjednici su šestog izdanja Audi Cupa nakon što su u finalnom susretu igranom pred 70.000 gledatelja na Allianz Areni boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Bayern sa 6-5 (2-2).

Tottenham je vodio 2-0 golovima Erika Lamele (19) i Christiana Eriksena (59), no njemački prvak je uspio izjednačiti preko Janna-Fietea Arpa (61) i Alphonsa Daviesa (82) pa je pitanje pobjednika razriješeno izvođenjem jedanaesteraca.

Londonski sastav je postao prvi engleski klub koji je osvojio Audi Cup, a do sada je Bayern slavio tri puta, a po jednom Barcelona (2011) i Atletico Madrid (2017).

Niko Kovač je na teren poslao drugu momčad Bayerna. U odnosu na sastav koji je u utorak nastupio protiv Fenerbahčea, hrvatski stručnjak je uvrstio u momčad samo dva igrača, a ostalo su bili ‘klinci’. Čak sedam igrača u početnom sastavu bavarskog velikana bilo je mlađe od 20 godina. U drugom dijelu Kovač je polako uvodio i glavne adute i Bavarci su uspjeli preokrenuti rezultat.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Erika Lamele. Georges-Kevin N’Koudou je sjajno prošao po krilu te ubacio oštru loptu na drugu stativu, a Lamela je klizećim startom ugurao loptu u mrežu. Londonski sastav je u 59. minuti povećao prednost golom Christiana Eriksena, no samo dvije minute kasnije smanjio je Jann-Fiete Arp. Bayern je izjednačio u 82. minuti sjajnim golom Daviesa koji je opalio s ruba kaznenog prostora i pogodio.

Pobjednik je razriješen tek nakon sedme serije jedanaesteraca, a junak je postao vratar Paulo Gazzaniga koji je zaustavio udarce Alabi i Boatengu, dok je njegov kolega na suprotnoj strani Sven Ulreich obranio udarac Eriksena.

U susretu za treće mjesto Real Madrid je pobijedio Fenerbahče sa 5-3. Za razliku od finala, bila je to sjajna utakmica s osam golova i nizom prilika na obje strane.

Fenerbahče je poveo već u 6. minuti golom Garryja Rodriguesa, a samo dvije minute kasnije Vedat Muriqi je imao sjajnu priliku za 2-0, no Keylor Navas je vrhunski reagirao.

Real je brzo okrenu rezultat golovima Karima Benzeme (12, 27), a do kraja prvog dijela Turci su uspjeli izjednačiti preko Nabila Dirara kojem je pomogao Alvaro Odriozola od kojeg se lopta odbila i prevarila Navasa.

Sjajnu predstavu Benzema je nastavio i u nastavku susreta, u 53. minuti je zabio na 3-2. Fener se još jednom vratio, a pogodak za 3-3 zabio je Ozan Tufan fantastičnim udarcem s više od 25 metara.

Golijadu je nastavio Nacho u 62. minuti, a konačnih 5-3 postavio je Mariano u 79. minuti. Fener je tako upisao i drugi poraz na turniru primivši u dvije utakmice čak 11 golova.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić ušao je u igru u 73. minuti, a pet minuta kasnije dobio je žuti karton. U samoj završnici sjajnom loptom gurnuo je Mariana u fantastičnu priliku, ali je turski vratar Altay Bayindir obranio udarac Realova napadača.

Zanimljivo, bila je to tek prva Realova pobjeda u pet pripremnih susreta uoči početka sezone. Momčad Zinedinea Zidanea je upisala tri poraza (Atletico Madrid 3-7, Bayern 1-3, Tottenham 0-1), te jedan remi (Arsenal 2-2).