Ovo piće ima i brojne zdravstvene beneficije i vjeruje se da razbistruje um, jača srce, poboljšava rad crijeva i sprječava kašalj. Također, zagrijava vaše ruke i tijelo.
Meksički napitak Atole potiče iz antičkog doba. Mješavina je mljevenog kukuruza s vodom, ali danas ga većina pravi s toplim mlijekom. Širom Meksika prodaje se na ulicama, a oni koji ga žele probati mogu ga naručiti putem interneta. Prašak dolazi s okusom jagode, vanilije, kokosa, ananasa, kikirija, bundeve, smokve i tamarinda. Piće se može napraviti i sa čokoladom ili cimetom.
Na listi napitaka koje trebate probati je i kafa od ječma ili kako je Talijani zovu Caffe d’orzo. Ne sadrži kafein, a pravi se od mljevenog prženog ječma. Talijani nerijetko daju i djeci ovaj napitak za doručak. Serviraju ga s mlijekom i tostom.
Toplo sojino mlijeko najviše se pije u Koreji, Japanu, Kini i na Tajvanu. Možete ga napraviti i sami. Potrebna vam je filtrirana voda, kvalitetna sušena soja, blender i neki sirup.
Mliječni koktel je kombinacija ječama i pšenice u prahu, mlijeka i šećera. Izumljen je 1870-ih u Velikoj Britaniji. Ovo je popularno piće i u jugoistočnoj Aziji.
Sbiten je miks vode, meda i začina. Njegova historija vodi do 12. stoljeća i vrlo je popularno piće u Rusiji. Ukoliko ga želite napraviti sami, prokuhajte malo vode, dodajte med i kombinaciju limuna, narandže, džema, štapića od cimeta, klinčiće, svježi đumbir i lišće od mente. Smjesu kuhati 15 minuta, iscijediti i popiti.
Pinolillo potiče od Asteka i slično atoleu pravi se od mljevenog kukuruza. Obično uključuje i kakao, cimet, vaniliju, čija sjemenke i šećer. Ekstremno je popularan u Ekvadoru, Nikaragvi, Hondurasu i Meksiku.