Srijeda, 2. Oktobar 2019.
Unsko-sanski kanton 10° C Overcast Clouds

Izvor vijesti: bhrt.ba2. Oktobar. 2019. Sport
AMEL TUKA UPUTIO VIDEO PORUKU: VIDIMO SE U PETAK U SARAJEVU

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je srebrnu medalju u finalnoj trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u Dohi. Naš najbolji srednjoprugaš je istrčao sjajno vrijeme 1:43.47 i tako ostvario najveći uspjeh bh. atletike nadmašivši rezultat iz Pekinga 2015. godine kada je osvojio bronzu.

Evo šta je naš atletičar poručio svim građanima BiH:

Tuka se kratko obratio i na Facebooku:

“Ljudi, samo da vam se kratko javim!
Ljudi, srebreni sam. Presretan sam. Hvala Bogu na svemu. Riječima ne mogu opisati osjećaje
Hvala vam i volim vas…
Vaša podrška mi je bila vjetar u leđa..”

Prvo mjesto i zlatnu medalju je osvojio Amerikanac Donavan Brazier sa vremenom 1:42:34 (rekord svjetskih prvenstava), dok je bronzani bio Ferguson Cheruiyot Rotich iz Kenije koji je do cilja stigao sa vremenom 1:43:82.

Tuka je večeras istrčao i lični rekord sezone (1:43.47) u vrlo jakoj konkurenciji koju su činili Bryce Hoppel (SAD), Adrian Ben (Španija), Donavan Brazier (SAD), Wesley Vazquez (Portoriko), Ferguson Cheruiyot Rotich (Kenija), Marco Arop (Kanada) i Clayton Murphy (SAD).

European Athletics

@EuroAthletics

A silver medal for Amel Tuka in the 800m final at the ! 🇧🇦

Tuka improves on his bronze medal from 2015, winning silver in 1:43.47 behind Donavan Brazier's championship record of 1:42.34.

View image on Twitter
65 people are talking about this

Kakva je bila konkurencija u ovoj disciplini najbolje oslikava činjenica da, između ostalih, branilac titule Francuz Bosse, Poljak Kszczot, te sjajni Kenijac Korir nisu uspjeli izboriti plasman u finale SP-a u Kataru.