Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 5° C Overcast Clouds

21. Januara. 2020. Sport
Džumhur poražen od Wawrinke u prvom kolu Australian Opena
U prvom setu sve do 12. gema nismo vidjeli niti jednu break priliku. Oba tenisera sigurno su čuvala svoj servis gem, a onda je Wawrinka u 12. gemu došao do tri vezane break i set lopte. Iskoristio je prvu i riješio set u svoju korist rezultatom 7:5.

Džumhur je na otvaranju drugog seta imao dvije break lopte. Jednu u prvom, a drugu u trećem gemu, ali ih nije iskoristio. U osmom gemu spasio je dvije break lopte, a potom i jednu set loptu u 12. gemu. Bio je uspješniji u tie-breaku (7:4) i izjednačio rezultat na 1:1.U trećem setu ponovo nismo vidjeli niti jednu break priliku sve do devetog gema. Potom Švicarac dolazi do dvije vezane, koristi prvu i pravi drugi break na meču. Uspio je Wawrinka potvrditi break i riješio je treći set u svoju korist rezultatom 6:4.

U četvrtom setu ista situacija kao iz trećeg seta. Niti jedna break prilika do devetog gema, a onda dvije za Švicarca. Uspio je Wawrinka napraviti break i povesti sa 5:4. Servirao je potom za meč i plasirao se u drugo kolo Australian Opena.

Bio je ovo četvrti duel dva tenisera, a Švicarac je ostvario svoju drugu pobjedu u duelima s našim najboljim teniserom.