Wednesday, 24. April 2024.
Unsko-sanski kanton 7° C Overcast Clouds

22. Augusta. 2019. Sport
Dinamo pobijedio Rosenborg na prepunom Maksimiru
Nogometaši Dinama ostvarili su dva pogotka prednosti u prvoj utakmici doigravanja za Ligu prvaka, pobijedivši pred 27.000 navijača na Maksimiru norveški Rosenborg s 2:0 (2:0).

Vodeći pogodak za Dinamo već u 8. minuti postigao je Bruno Petković iz penala kojeg je sam izborio.

U 28. minuti hrvatski je prvak poveo 2:0, kad je nakon dugačkog ispucavanja Dominika Livakovića, Mislav Oršić izbio pred norveškog golmana i poslao mu loptu kroz noge, prenosi Gol.hr.

Osim toga, Dinamo je imao još nekoliko dobrih prilika, a najizglednije su propustili kapetan Arijan Ademi i Nikola Moro. I Norvežani su nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, ali je Dominik Livaković ostao nesavladan.

Uzvrat u Trondheimu na rasporedu je u utorak, 27. augusta, a dvoboj na stadionu Lerkendal započet će u 21 sat.

Ne izgubi li s tri pogotka razlike, Dinamo će se 29. augusta (18 sati) u Monte Carlu naći u trećoj jakosnoj grupi ždrijeba gripa Lige prvaka.

U slučaju uvjerljivog poraza, hrvatski prvak će 30. augusta (13 sati) biti u ždrijebu grupa Evropske lige, natjecanja u kojem je prošle sezone dočekao proljeće i tijesno ispao u osmini finala od lisabonske Benfice.