Tuesday, 23. April 2024.
Unsko-sanski kanton 5° C Moderate Rain

15. Novembra. 2019. Sport
Federer bolji od Đokovića za polufinale u Londonu, Nadal broj 1 na kraju 2019.

Drugi teniser svijeta Novak Đoković iz Srbije nije uspio da se plasira u polufinale završnog Mastersa u Londonu, nakon što je izgubio od Švajcarca Rodžera Federera (3. ATP) sa 4:6, 3:6 u posljednjem kolu Grupe “Bjern Borg”.

Bio je ovo 49. meč Đokovića i Federera, a Švajcarac je do 23. trijumfa stigao poslije samo 73 minuta igre. Također, ovo je bila prva pobjeda Federera nad Đokovićem poslije četiri godine.

Pored plasmana u polufinale, Federer je ovom pobjedom donio i Rafaelu Nadalu prvo mjesto na ATP listi na kraju godine.

Đoković je imao problema u uvodnom gemu meča jer je poslije 40:15 morao da spašava brejk loptu, ali je tada uspio da se odbrani. Nakon što je Švajcarac lako osvojio naredni, uslijedio je slab gem Đokovića koji je počeo sa dvije duple servis greške i završio se brejkom Federera sa nulom.

Federer je nastavio sjajno da servira i nije dao Đokoviću niti jednu šansu da vrati brejk, pa je nakon samo 35 minuta poveo sa 1:0. Koliko je Federer dobro odigrao prvi set govori i podatak da je napravio samo jednu neiznuđenu grešku.

Đoković je slabo otvorio i drugi set, pošto je morao da spašava dvije brejk lopte, da bi u četvrtom gemu stigao do prve brejk prilike na meču ali je nije iskoristio. Federer je potom u petom gemu oduzeo servis srpskom teniseru, a tačku na ovaj meč stavio je novim brejkom u devetom gemu.