Thursday, 18. April 2024.
Unsko-sanski kanton 3° C Overcast Clouds

19. Aprila. 2019. Sport
Golden State, San Antonio i Philadelphia poveli 2:1, Džanan Musa bez nastupa
Prvi na parket izašli su igrači Brooklyna i Philadelphije, a 76ersi su zabilježili gostujuću pobjedu rezultatom 131:115. Nakon prve četvrtine gosti su imali osam poena prednosti (32:24), a sve od poluvremena kontrolisali su stečeno vodstvo i na pauzu su otišli sa šest poena prednosti. Bilo je 65:59.

U drugom poluvremenu Philadelphija je u jednom trenutku imala 18 razlike (94:76), no igrači Brooklyna se nisu predavali i pred posljednju dionicu vratili su se u igru, no to im nije bilo dovoljno da ozbiljnije ugroze prednost gostiju koji su stigli do pobjede i vodstva od 2:1 u seriji.

Najefikasniji igrač bio je Simmons koji je ubacio 31 poen, a pratio ga je Harris sa 29 poena i J.J. Redick koji je ubacio 26 poena. Na drugoj strani najefikasniji je bio Russell koji je ubacio 26 poena, kao i LeVert. Džanan Musa u ovom meču nije dobio priliku za igru.

San Antonio je u dramatičnom meču porazio Denver na svom terenu te je također stigao u vodstvo od 2:1 u seriji. Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je White koji je ubacio 36 poena, a pratio ga je DeRozan sa 25 poena.

U ekipi Denvera izdvojio se Jokić koji je ubacio 22 poena uz sedam asistencija i osam skokova.

Posljednji meč večeri odigrali su Golden State Warriorsi i Los Angeles Clippersi, a pobjeda je ovaj put pripala aktuelnim prvacima.

Golden State je opet bio puno bolji protivnik od Clippersa, tokom svih 48 minuta imali su prednost i na kraju su zasluženo upisali pobjedu, ne dopustivši Clippersima da kao u prošlom meču naprave veliki preokret.