Tuesday, 23. April 2024.
Unsko-sanski kanton 6° C Overcast Clouds

25. Februara. 2020. Sport
Grčka nadigrala BiH na prepunom Mejdanu i odnijela puni plijen (65:70)

Košarkaška reprezentacija BiH večeras u dvorani Mejdan u Tuzli u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket koji se igra 2021. godine nije uspjela svladati ekipu Grčke (65:70).

Dobro je BiH ušla u utakmicu i nakon prve četvrtine bilo je 16:17, odnosno, +1 za goste. Ostale dvije četvrtine također su pripale gostima, ali s nešto drukčijim skorom (18:23, 9:19) dok je četvrta četvrtina bila u znaku bh. reprezentacije (22:11).

Napetu završnicu i pregršt dobrih prilika smo imali prilike vidjeti, ali su Grci ti koji s Mejdana odnose puni plijen.

U drugoj utakmici skupine Bugarska je nadigrala Latviju (110:104).

Prvo mjesto na ljestvici pripada Grčkoj koja ima 4 boda, Bugarska je druga s 3 koliko ima i BiH dok je posljednja Latvija s 2 boda.

POGLEDAJTE ATMOSFERU PRED UTAKMICU I OSTALE DETALJE

Atmosfera u Tuzli uoči utakmice je fantastična, a očekuje se da će dvorana Mejdan biti ispunjena do posljednjeg mjesta.

Grčka, koja je favorit naše grupe, je u prvom susretu slavila protiv Bugarske rezultatom 73:63, dok su izabranici Vedrana Bosnića na gostovanju u Rigi kod Latvije slavili minimalnom pobjedom (62:61).