Tuesday, 23. April 2024.
Unsko-sanski kanton 7° C Overcast Clouds

19. Januara. 2020. Sport
Hrvatska pobjedom nad Njemačkom osigurala plasman u polufinale Eura

Hrvatski rukometaši pobijedili su Njemačku u utakmici odigranoj u subotu u Beču rezultatom  25-24 (11-14) i osigurali plasman u polufinale Eura, a selektro Lino Červar istakao je da su igrači pokazali mentalnu snagu, te da na kraju pobjeđuje vještina i upornost.

“Nametnuli su nam oštru igru, na koju smo mi nasjeli, a na to su se nadovezali promašeni sedmerci. Izgubili smo živce, a nervoza je bila i na klupi, rekao je Červar za RTL, prenija je Hina.

Pobjedu je Hrvatskoj donio go Igora Karačića minutu i po prije kraja, te odbrana Marina Šege kod udarca Kollbachera 13 sekundi prije kraja. Kauboji su se “vratili iz mrtvih” u završnici drugog dijela, nakon što je Njemačka vodila veliku većinu vremena, a Hrvatska nije imala rješenja za čvrstu i grubu igru u odbrani. H

rvatska je odigrala vrlo slabo prvo poluvrijeme s nedovoljno brzim povratkom u odbranu, sa samo tri odbrane Šege, promašena sva tri sedmerca i neiskorištenih čak 12 minuta kazne njemačkih igrača. Ipak, furioznom završnicom Hrvatska je došla do pete pobjede na prvenstvu, koja ih vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja grupne faze.

„Ja sam im rekao da se moramo primiriti. Dogovorili smo se na poluvremenu da nema predaje, da moramo izdržati jer dosta smo imali nepravdi s njima, zadnji puta na SP su nam oteli polufinale“, objasnio je hrvatski selekor.

Kako je utakmica odmicala obrana Hrvatske je bila sve čvršća, a hrvatski golman Šego bio je sve sigurniji.

‘Pobjeđuje vještina i upornost’

“Oni su igrali na snagu, a na kraju se pokazalo da pobjeđuje vještina i upornost”, rekao je Červar.

“Čestitam igračima koji su na poluvremenu prihvatili moju tezu da ne prihvaćam poraz i da kolektivnom igrom moramo preokrenuti rezultat. Možeš izgubiti samo ako odustaneš. Kad je bila kriza nismo klonuli, pokazali su mentalnu snagu i to je ono što čini vrhunske igrače”.

„Sada idemo u Stockholm pokazati što možemo“, najavio je hrvatski selektor.

Kod Hrvatske je Igor Karačić zabio 7 golova, a Domagoj Duvnjak je imao pet pogodaka, Luka Stepančić 4, a David Mandić i Luka Cindrić po tri gola, dok je Nijemce predvodio Uwe Gensheimer s 4 gola.

Hrvatsku očekuju još utakmica sa Španijom (ponedjeljak) i Češkom (srijeda).

Izvor: Agencije