21. Aprila. 2019. Sport
Jokić dominirao protiv San Antonija, Denver vratio seriju na početak
Najzaslužniji za trijumf Nuggetsa bio je srbijanski centar Nikola Jokić, koji je duel AT&T Centru završio sa 29 poena (10/22 iz igre), 12 skokova i osam asistencija.

Jokića je pratio Kanađanin Jamal Murray s 24 poena i šest asistencija, dok je u redovima Spursa LaMarcus Aldridge zabilježio 24 poena i devet uhvaćenih lopti.

Inače, domaći su sjajno otvorili utakmicu, nakon prve četvrtine vodili čak i s 12 poena razlike, ali je to bilo sve što su prikazali jer su u nastavku meča pitali isključivo gosti.

Denver je ovim trijumfom uzvratio break Spursima, a serija se sad vraća u Colorado, gdje će Nuggetsi u utorak od 22:00 sata imati šansu da pred svojim navijačima dođu do prvog vodstva u ovom dvoboju.

Nuggetsi su prema većini analitičara favoriti, kako zbog pozicije u ligaškom dijelu sezone, tako i zbog psihološke prednosti koja je sada u ozbiljnom porastu.