Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Light Rain

15. Novembra. 2019. Sport
Košarka: Real Madrid pobijedio Barcelonu u derbiju osmog kola
Odigrane su još tri utakmice 8. kola Eurolige, a najzanimljivije je bilo u Madridu, gdje su veliki derbi odigrali Real i Barcelona.

Kao bolji iz ovog duela je izašao Kraljevski klub, koji je slavio sa 86:76.

Gledali smo nevjerovatnu utakmicu, u kojoj su se smijenjivali periodi fantastične igre ova dva tima.

Prvu je dionicu Real dobio sa 32:14, ali onda Katalonci u drugoj uzvraćaju i rešetaju koš domaćih. Na odmor se otišlo s rezultatom 48:50.

U nastavku se bolje snašao Real, koji je u trećoj četvrtini napravio ključnu razliku. Igrač utakmice je bio Gabriel Deck sa 13 koševa, a isto toliko je dodao i Campazzo. Tri više je ubacio Randolph.

Kod Barce je najbolji bio Mirotić s 19 ubačaja.

Veliku dramu smo vidjeli u OAKA Areni u Atini, gdje je domaći Panathinaikos na kraju nakon produžetka poražen od berlinske Albe (105:106).

PAO se u finišu regularnog dijela spašavao poraza, pošto je na poluvremenu gubio sa devet razlike. Nakon 4/4 semafor je pokazivao 88:88, pa je uslijedio produžetak.

Pobjedu je Albi donio Luke Sikma s linije slobodnih bacanja, a šut za pobjedu domaćih je promašio Tyrese Rice.

Maccabi je na gostovanju kod Baskonije slavio sa veoma ubjedljivih 113:83.