Thursday, 18. April 2024.
Unsko-sanski kanton 2° C Broken Clouds

22. Oktobra. 2014. Sport, Vijest dana
Kup BiH: Borac, Široki Brijeg, Zrinjski, Olimpic, Zvijezda, Velež i Mladost V.O. u četvrtfinalu

U terminu od 15:00 sati odigrano je sedam revanš utakmica osmine finala Kupa BiH. Plasman u četvrtfinale osigurali su Borac, Široki Brijeg, Zrinjski, Olimpic, Zvijezda, Velež i Mladost Velika Obarska. Jučer je u četvrtfinale prošlo i Sarajevo nakon eliminacije Travnika.

Borac* – Rudar Prijedor (1:0) 5:2

Iako je Borac imao inicijativu, gosti su poveli u 11. minuti golom Davušića. Ipak, domaći su izjednačili u 45. minuti pogotkom koji je postigao Grujić.

Borac je do preokreta stigao u drugom poluvremenu. U 55. minuti je za 2:1 pogodio Ilić. U narednim minutama su domaći postigli još dva gola, pa je do 68. minute bilo 4:1 za Borac. Golove su upisali Dragović i Predragović.

Gosti su smanjili na 4:2 u 80. minuti preko Stepića, ali su Banjalučani ubrzo stigli do petog gola, koji je postigao Dujaković.

Borac je na kraju slavio rezultatom 5:2 i prošao u četvrtfinale Kupa BiH.

Čelik – Olimpic* (0:4) 1:0

Čeliku je trebalo čudo da dostigne veliku prednost Olimpica. Domaći su pred samo 62 navijača poveli u 12. minuti golom Đelmića, a asistent je bio Pezer. Mogli su Zeničani do novog gola u narednih nekoliko minuta, ali su neprecizni bili Đelmić, Simić i Alispahić. Olimpic je također imao svoje šanse, opasan je bio Gojak u dva navrata, no, promjene rezultata nije bilo. Prvo poluvrijeme je završeno minimalnom vodstvom Čelika.

U drugom poluvremenu je Čelik ostao bez Dedića, koji je u 58. minuti dobio crveni karton. Čelik je na kraju pobijedio sa 1:0, ali je Olimpic prošao u četvrtfinale zahvaljujući visokoj pobjedi na Otoci u prvoj utakmici.

Mladost V.O.* – Metalleghe (0:0) 1:0

Mladost je tokom prvog poluvremena dominirala na terenu, ali golova u prvih 45. minuta nije bilo. Istina, gosti su mogli povesti, ali je Kovač pogodio stativu.

Domaći su do gola stigli u drugom poluvremenu, kada je u 76. minuti pogodio Ristić. Bilo je to dovoljno za pobjedu i plasman Mladosti u četvrtfinale Kupa BiH.

Vitez – Velež* (0:2) 3:3

Vitez je poveo u 26. minuti golom Vidovića. Jurčević je bio neprecizan iz penala, a Vidović je natrčao i loptu poslao u gol Veleža. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme počelo je golovima. Prvo je Hebibović izjednačio na 1:1, a potom je Pinjuh ponovo doveo u Vodstvo ekipu Viteza. Domaći su bili blizu novog pogotka u 66. minuti, ali je neprecizan bio Hećo.

Promašaje domaćih je kaznio Hebibović u 82. minuti. Bio je to njegov drugi pogodak na ovoj utakmici. Samo pet minuta kasnije je Pinjuh ponovo doveo Vitežane u vodstvo. Rođeni su u finišu izjednačili na 3:3 golom Zvonića.

Zahvaljujući pobjedi u Mostaru u prvom susretu, prošli su u četvrtfinale Kupa BiH.

Željezničar – Široki Brijeg* (0:2) 1:1

Željezničar je na snijegom pokrivenom terenu dobro otvorio utakmicu protiv Širokog Brijega. U 10. minuti je Tomić propustio dobru priliku za Plave.

Šest minuta kasnije se u prilici na drugoj strani našao Ivanković, koji je na kraju bio neprecizan.

U 25. minuti je Ćorić mogao dovesti Širokobriježane u vodstvo, ali je golman Željezničar Kjosevski odličnom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Plavi su u nastavku prvog poluvremena imali blagu inicijativu. U 40. minuti je neprecizan iz povoljne pozicije bio Nuspahić. Šok za publiku na Grbavici uslijedio je u 45. minuti, prvo je Enis Sadiković dobio crveni karton zbog prekršaja , a onda je Kjosevskog savladao Ivan Buhač i doveo goste u vodstvo od 1:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice, tačnije u 55. minuti, penal za Željezničar je realizirao Bajić i izjednačio na 1:1.. Odličnu priliku za vodstvo Plavih je propustio Nuspahić u 58. minuti. Izašao je sam pred golmana Širokog Brijega, ali nije pogodio.

Hasanović je u 66. minuti izašao sam pred golmana gostiju Bilobrka, koji je odbranio njegov udarac. Posljednju priliku na utakmici propustio je Damir Sadiković u 87. minuti. Ostalo je 1:1, a Široki je prošao u četvrtfinale Kupa BiH.

Zrinjski* – Sloga Ljubuški (3:2) 4:1

Zrinjski je imao prednost uoči revanša i preostalo je samo završiti posao, no, Plemići nisu uspijevali slomiti otpor gostiju. Nogometaši Sloge su imali nekoliko stopostotnih prilika koje nisu iskoristili, tačnije, golman Tirić je sjajno branio. Kako to obično bude, uslijedila je kazna. Zrinjski je poveo u 43. minuti golom Radeljića. Prvi dio utakmice okončan je minimalnim vodstvom Plemića.

Početkom drugog poluvremena je publika u Mostaru vidjela drugi gol Zrinjskog, kada je u 53. minuti pogodio ponovo Radeljić. Isti je igrač do hat-tricka došao u 64. minuti. Gosti su smanjili rezultat na 3:1 u 77. minuti preko Jeličića. Konačnih 4:1 je u 87. minuti postavio Kordić. Zrinjski je u četvrtfinalu Kupa BiH.

Zvijezda* – Mladost D.K. (1:0) 1:0

U prvom poluvremenu utakmice između Zvijezde i Mladosti Doboj Kakanj nije bilo većih prilika ni golova.

Na otvaranju drugog poluvremena povela je Zvijezda golom Puljića, koji je pogodio u 47. minuti nakon što je korner izveo Fačić. To je bio i konačan rezultat utakmice. Zvijezda će igrati u četvrtfinalu Kupa BiH.