Nedjelja, 27. Januar 2019.
Unsko-sanski kanton 10° C Few Clouds

Izvor vijesti: klix.ba27. Januar. 2019. Sport
Majstorija Edina Džeke za drugi pogodak Rome protiv Atalante
Džeko je u 3. minuti iskoristio asistenciju Zanioloa i pogodio je za vodstvo Rome, a u 33. minuti postigao je drugi pogodak i udvostručio je prednost svoje ekipe.

Ovaj put asistenciju je upisao N'Zonzi koji je lijepo izbacio Dijamanta, on majstorski prolazi golmana Atalante i mirno loptu šalje u praznu mrežu za veliku prednost ekipe iz Rima.

Ovo je Džeki četvrti pogodak za Romu u Seriji A, a prvim pogotkom koji je postigao na današnjoj utakmici prekinuo je tromjesečni golgeterski post.

Nedugo nakon drugog pogotka Džeke, El Shaarawy je krunisao još jednu sjajnu kontru Rome i povećao je vodstvo Vučice na 3:0. Pred sam kraj prvog poluvremena, Atalanta je uspjela smanjiti na 3:1, a pogodak je postigao Castagne.