Friday, 26. April 2024.
Unsko-sanski kanton 4° C Scattered Clouds

24. Aprila. 2019. Sport
Musa isključen na oproštaju od NBA sezone, Philadelphia ide na Toronto
Ukupnim rezultatom 4-1 zakazali su polufinale s Torontom koji je identičnim rezultatom izbacio Orlando. Gostima iz Brooklyna ništa nije polazilo za rukom u prvom poluvremenu za razliku od igrača 76ersa pa je na poluvremenu bilo 60:31.

Domaćini su u trećoj četvrtini konstantno održavali više od 30 poena prednosti, dok su Netsi u posljednjoj dionici iskoristili izlazak iz igre standardnih prvotimaca 76ersa i donekle ublažili poraz.

U finišu meča sukobili su se Jonah Bolden i Rodion Kurucs. Bolden je udario blokadu protivničkom košarkašu, a onda je došlo do guranja i verbalne rasprave. Sudije su pregledale snimak i potom u svlačionicu poslale i jednog i drugog, ali i reprezentativca Bosne i Hercegovine Džanana Musu te Grega Monroea.

Joel Embiid je bio najefikasniji kod domaćih sa 23 poena uz 13 skokova, dok je Rondae Hollis-Jefferson postigao 21 poen za Netse. Musa se nije upisao u strijelce za 5 minuta na terenu (0/1 za tri).

U drugom polufinalu Istočne konferencije sastat će se Milwaukee i Boston.