Thursday, 25. April 2024.
Unsko-sanski kanton 9° C Broken Clouds

21. Marta. 2019. Sport
Nurkić ostvario 35. double-double u pobjedi Portlanda protiv Dončićevog Dallasa
Blazersi su fenomenalno odigrali prvo poluvrijeme i može se reći da su već u tom dijelu meča “rezervisali” pobjedu. Na samom otvaranju igrali su sjajno u odbrani i dopustili gostima svega 17 poena u prvoj četvrtini.

Potom su se raspucali u napadu u drugoj dionici. Postigli su čak 39 poena i prednost uoči odlaska na odmor bila je 13 poena. Mavericksi su tek u nastavku meča proigrali, ali su imali snage tek da ublaže poraz, njihov drugi uzastopni.

Damian Lillard je bio najbolji igrač utakmice s double-double učinkom od 33 poena i 12 asistencija. Slovenac Luka Dončić je bio najefikasniji kod gostiju s 24 poena, a pomoć je imao još samo u Justinu Jacksonu, koji je ubacio 21.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić je igrao samo 22 minute, ali je to bilo dovoljno da izdominira pod koševima s 10 skokova. Tome je dodao i 13 poena za svoj jubilarni 35. double-double ove sezone.

Blazersi su na četvrtom mjestu Zapadne konferencije s 44 pobjede i 27 poraza, dok su Mavericksi na 14. poziciji s omjerom 28-43.